1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Samib Yönetiminden Marka'ya Ziyaret

Samib Yönetiminden Marka'ya Ziyaret

Samib Yönetiminden Markaya Ziyaret
A+A-

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar ve Yönetim kurulu üyeleri Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut'u makamında ziyaret ettiler. SA

Sakarya Makina İmalatçıları Birliği (SAMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar ve Yönetim kurulu üyeleri Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut'u makamında ziyaret ettiler.
SAMİB Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kar yerli makine imalatının artırılmasını ithal oranının azaltılması konusunda çalışmalarının olduğunu ve bu konuda MARKA'nın desteğini almak istediklerini ifade etti. MARKA Genel Sekreteri Dr. Fatih Akbulut şu ana kadar yapılan işbirliğinin ve ortak çalışmaların devam edeceği konusunda görüşlerini dile getirdi.
Yapılan ziyarette MARKA ile SAMİB arasında çalışmalar değerlendirildi. MARKA ve diğer kamu kurumları tarafından verilen desteklerle alınan makine ve ekipmanların mümkün olduğu kadar yerli üretim "Türk Malı" olması konusunda birlikte işbirliği içinde çalışmalar yapılabileceği konusunda görüş birliğine varıldı.
(MA-MA)

31.12.2012 14:50:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT