1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Salmas Belediye Başkanı Mehdizade'den Vali Doğan'a Ziyaret

Salmas Belediye Başkanı Mehdizade'den Vali Doğan'a Ziyaret

Salmas Belediye Başkanı Mehdizade'den Vali Doğan'a Ziyaret
A+A-

İran’ın Salmas Belediye Başkanı Hasan Mehdizade, Van Valisi Aydın Nezih Doğan’ı ziyaret etti.


Salmas Belediye Başkanı Hasan Mehdizade’yi makamında kabul eden Vali Doğan, turistik amaçla kente gelen Başkan Mehdizade’nin kendilerini ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Başkan Mehdizade ile görüşmelerinde bazı önemli konulara da değineceklerini ifade eden Vali Doğan, “Gün içerisinde kendileriyle resmi görüşmelerimiz de olacaktır. İran’la Van arasındaki turizm ilişkilerimizin normal rayına girdiğini umuyorum” dedi.

Geldiği Van’ı çok beğendiğini belirten Salmas Belediye Başkanı Hasan Mehdizade ise, Van ile Salmas belediyelerinin kardeş belediye olması için Van Büyükşehir Belediye Başkanı ile görüştüklerini belirterek, görüşmeden olumlu bir sonuç beklediklerini söyledi. Özellikle sınır kapıları hakkında Vali Doğan ile bir toplantı yapacaklarını ifade eden Başkan Mehdizade, “İnşallah bu görüşmemizin ardından güzel bir ticaret yapılır ve sınır kapılarının açılmasının ardından 12 milyon kişi, burada güzel bir şekilde çalışıp ticaretini yapabilecektir” dedi.

Salmas’ın güzel ve zengin bir şehir olduğunu ifade eden Mehdizade, “Gerek Tahran, gerek Tebriz ve gerekse Salmas şehirleri zengin şehirlerdir ve sınır kapıları açıldığında hem Türkiye’nin kendine has ürünleri İran’da satılacağı gibi İran’ın da ürünleri Van’da, Türkiye’de satılma fırsatı bulacaktır. İnşallah yakın zamanda bunun çözüleceğini umuyoruz” şeklinde konuştu.

Yapılan açıklamaların ardından Mehdizade ve Doğan basına kapalı olarak görüştüler.

A+A-

HABERE YORUM KAT