1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Salihli'de Milli Piyango Biletlerine Yoğun İlgi

Salihli'de Milli Piyango Biletlerine Yoğun İlgi

Salihlide Milli Piyango Biletlerine Yoğun İlgi
A+A-

Manisa'nın Salihli ilçesinde 22 yıldır Milli Piyango bayiliği yapan Hasan Tahir Kalay, "Geçen yılbaşı özel çekilişinde 36 liradan satılan tam bilet, bu yıl 40 lira oldu. Yarım bilet 20, çeyrek bilet d

Manisa'nın Salihli ilçesinde 22 yıldır Milli Piyango bayiliği yapan Hasan Tahir Kalay, "Geçen yılbaşı özel çekilişinde 36 liradan satılan tam bilet, bu yıl 40 lira oldu. Yarım bilet 20, çeyrek bilet de 10 liradan satılıyor. Salihli halkı biletlere yoğun ilgi gösteriyor" dedi.
Sevgi Yolu'ndaki Ziraat Bankası köşesinde 22 yıldır bilet satan, 19 Ocak 2003 tarihindeki 500 bin TL'lik büyük ikramiyenin biletinin kendi bayisinden satıldığını belirten Kalay, herkese bol şans dilerken, sahte bilet konusunda da vatandaşları uyardı. Kalay, sahte bilet konusunda şu uyarılarda bulundu: "Kağıdın dokusunda, yuvarlık içerisinde Milli Piyango amblemli fligran olup ve gün ışığına tutulduğunda görülüyor. Kağıdın her tarafına homojen olarak dağılmış ve sadece mor ışık (ultraviyole) altında görülebilen, uzunluğu en az 3 milimetre olan parlayan ve kesin çizgiler şeklinde mavi ve sarı renkli görünmez elyaf da bulunuyor. Kompozisyon bölümünün üst ve alt bölümünde bulunan mini 'Milli Piyango' yazısı, renkli fotokopi çekildiğinde dağılma özelliğine sahip bulunuyor. Biletin tarih ve bedelinin yazıldığı bölümdeki ince çizgiler fotokopi çekildiğinde dağılıyor ve netliğini kaybediyor."
(ES-ERG-Y)

12.12.2012 12:12:39 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT