1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Van'a Ziyaret

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Van'a Ziyaret

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası'ndan Van'a Ziyaret
A+A-

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan 45 kişilik bir heyet, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a geldi.


Van TSO’nun Türkiye’de bulunan 365 oda ve borsa ya gönderdiği davet mektupları üzerine Van’ı görmeye geldiklerini belirten Salihli TSO Başkanı İbrahim Yüksel, burada bulunmaktan ve bu kentin misafirperverliğine hayran olduklarını ifade etti.


Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve Meclis Başkanı Hüseyin Güneş’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı samimi ifadelerle başladı. Van TSO Meclis Başkanı Hüseyin Güneş, Van TSO meclisi hakkında konuklara bilgi verdi. Ardından söz alan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Van’ın kadim bir coğrafyada önemli bir merkez olduğunu belirterek, “Van, Hinterlandında 120 milyon nüfusa hitap eden önemli bir çekim merkezi. Bu kentin sahip olduğu potansiyeller çok fazla. İki deprem yaşamış buna rağmen nüfusu artan dünyadaki tek şehir. Bizler bu potansiyellerin farkındayız. Van yakın bir tarihte Türkiye’de her alanda yıldızı parlayacak bir şehirdir” dedi.


Ülkemizde süre gelen barış sürecinin devamının istikrarlı bir gelecek açısından çok önemli olduğunu belirten Takva, “Barış süreci tamamen politik ve siyasal bir süreçtir. Elbette herkes çok büyük destek vermelidir. Ancak bölgede ekonomik alanda yeni bir süreç başlatılmalıdır. Bölge yatırımcılar için cazip hale getirilmelidir. Hala en geri kalmış iller arasında bulunuyoruz. Çevremizdeki illerde buna bağlı olarak geri kalmış iller. Bu durumun artık değişmesi gerekir” şeklinde konuştu.


Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Van’ın bölgenin en önemli kenti olduğunu buraya geldikten sonra gördüklerini, gerçekten enerjisi yüksek, potansiyeli büyük bir şehir ifadesini kullanarak, “İlk kez Van’a geliyorum. Van TSO’nun daveti üzerine meclisimizle geldik. Ancak gördük ki buralara daha önce gelmeliymişiz. Buralara gelmek, doğru tanımak gerek” ifadesini kullandı.


KARDEŞ ODA PROTOKOLÜ
Van TSO ve Salihli TSO arasında kardeş oda protokolü imzalandı. Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva ve Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel kardeş oda protokolü imzaladı. Karşılıklı iyi niyet dilekleri ile imzalanan protokol kapsamında odalar arası ikili görüşmeler, ortak projeler ve çalışmalar yürütülmesi kararı alındı.

A+A-

HABERE YORUM KAT