1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Salihli Müftülüğü'nden İlginç Kampanya

Salihli Müftülüğü'nden İlginç Kampanya

Salihli Müftülüğünden İlginç Kampanya
A+A-

Salihli İlçe Müftülü tarafından organize proje kapsamında sömestr tatili boyunca 5 vakit namazı camilerde kılan öğrencilerden 3'ü çekilişle umreye gidecek. 5 Vakit namazı camide kılan öğrencilerin sa

Salihli İlçe Müftülü tarafından organize proje kapsamında sömestr tatili boyunca 5 vakit namazı camilerde kılan öğrencilerden 3'ü çekilişle umreye gidecek.
5 Vakit namazı camide kılan öğrencilerin sayısı ve çekiliş sonucu yaz tatilinde umreye gidecek 3 öğrencinin ismi ise, önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşılacak.
Konu hakkında açıklama yapan İlçe müftüsü Nurullah Sadıç, "Salihli İlçe müftülüğü olarak 2012 yılının yaz aylarında başlatmış olduğumuz bir projemiz vardı. 40 gün boyunca camiye gelerek 200 vakit namaz kılan öğrencilerimize tablet bilgisayar ödüllü projemizdi. Bu projemize geçen yıl yüzlerce öğrencinin katıldığı ve ödül aldığı projemizdi. Hamdolsun bunu başarı ile bitirdik. Aynı projemizin ikincisi olan çocuklarımızın camiyi, namazı ve cemaati sevdirme adına sömestr tatilinde bir proje uyguladık. 'Camilerimiz çocuklarımızla şenlensin, çiçek açsın, cemaati, namazı çocuklarımıza sevdirelim ' projesi kapsamında sömestr tatilinde Salihli müftülüğümüze bağlı tüm camilerimizde orta okul ve lise kademesinde eğitim gören öğrencilerimiz için 55 vakit camiye gelen öğrencilerimize çekilecek kura ile 3 öğrencimizi Allah nasip ederse İnşallah yaz sezonunda umreye göndereceğiz. Bu proje kapsamında tüm camilerimizde sömestr tatili dolaysıyla camilerimiz çocuklarımızla doldu taştı, şenlendi. Çocuklarımız 5 vakit camiye devam ettiler. Bugün camilerimize yüzlerce hem kız her erkek öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdiler. Hamdolsun cemaatimiz memnun, öğrencilerimiz memnun, velilerimiz memnun. Öğrencilerimiz hem sömestr tatilini boş vakitlerini camide görevlilerimizle, hocalarımızla, cemaatle değerlendiler. Eksik olan dini bilgilerini gidermeye çalıştılar. Bu vesile ile katılan tüm öğrencilerimize velilerimize, cemaatimize, destek veren herkese canı gönülden teşekkür ediyorum" dedi.
Salihli Karaman Camisi imamı Samet Yağcı ise, şöyle konuştu: "Salihli İlçe müftülüğümüzün sömestr tatilinde organize etmiş olduğu 11 gün toplam 55 vakit camiye 5 vakit namaza gelen öğrencilerimizden yapılacak kura sonucunda 3 tanesini İnşallah yaz tatilinde umreye göndereceğiz. Tatil boyunca biz imamlarda bu yavrularımızı en iyi şekilde ağırlamaya çalıştık. Aslında mesele öğrencileri umreye göndermek değil camiyi, cemaati sevmeleri ve namaza alışmalarıdır. Çünkü namaz bir müslümanın en önemli vazifesidir. Bu öğrencilerimizin namaza bu yaşta alışmaları bizler için çok önemlidir. Öğrencilerimizin hem dini bilgileri hem de namazla ilgili eksikliklerini gidermeye çalıştık. Onlar camiyi ve cemaati sevdiler bizlerde onları sevdik. Çünkü camiler gençlerle güzel, çocuklarla güzel. Camilerimizin en büyük eksiği her yaştan vatandaşımızın olmamasıdır. İnşallah bu tarz projeler sık sık tekrarlanır ve bu çocuklarımız camilerden hiç çıkmazlar. Bu çocukların bir çok arkadaşları vakitlerini belki internet kafelerde belki oyun sahalarında belki başka yerlerde boş yere geçirdiler ama bu gençler hem camiye geldiler namazlarını kıldılar, dinlerini öğrendiler. Müftülük olarak bu gençlerimizin iyi bir şekilde yetişmeleri için dinlerini, diyanetlerini güzel bir şekilde öğrenmeleri için bizlerde üzerimize düşen vazifeyi en güzel şekilde yapmaya gayret göstereceğiz."
Çocuklar da, caminin dini bilgilerinin gelişmesinde yardımcı olduğunu ve burada yeni arkadaşlıklar kurduklarını söyledi.
(ES-ERG-Y)

09.02.2013 11:16:03 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT