1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Salihli Gökeyüp'de Üç Mahallenin Şebeke Suyu Yok

Salihli Gökeyüp'de Üç Mahallenin Şebeke Suyu Yok

Salihli Gökeyüpde Üç Mahallenin Şebeke Suyu Yok
A+A-

Salihli ilçesine bağlı Gökeyüp kasabası'nın Hamitler, Eşeler ve Gökmusalı mahallerinde hala eşşeklerle kuyulardan evlere su taşınıyor. Şebekesi yapılan, ancak elektrik olmadığı için çalıştırılamayan ü

Salihli ilçesine bağlı Gökeyüp kasabası'nın Hamitler, Eşeler ve Gökmusalı mahallerinde hala eşşeklerle kuyulardan evlere su taşınıyor. Şebekesi yapılan, ancak elektrik olmadığı için çalıştırılamayan üç mahalle, sudan mahrum yaşıyor.
Hamitler, Eşeler ve Gökmusal mahallelerinin su çilesi bir türlü bitmiyor. Bu mahallelerde yaşayan vatandaşlar ihtiyaçlarını, kuyudan çektikleri suyu eşeklerle evlerine taşıyarak gideriyor. Köyün yaşlıları bile ömürlerinin şebeke suyu beklemekle geçtiğini belirtirken, "Biz kendimizi bildik bileli mahallemizde su yok. Köydes kapsamında şebeke yapıldı, fakat elektirik yok diye sularımız hala akmıyor" diyor.
Mahalle sakinlerinden Zeynep Ceylan da, "Banyo yaparken bile su bitecek diye korkuyoruz. Bazen komşularımız eşekle ya da patpatla su getirirken, onlardan yardım istiyoruz. Ama her zaman da olmuyor. Bu yaşta bize bunu reva görüyorlar. Bize neden kimse sahip çıkmıyor?" diyerek sitem etti.
(ÜA-ERG-Y)

10.12.2012 15:36:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT