1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Salihli Belediyesi'nden Beyanname Uyarısı Emre Saçlı Manisa

Salihli Belediyesi'nden Beyanname Uyarısı Emre Saçlı Manisa

Salihli Belediyesinden Beyanname Uyarısı  Emre Saçlı  Manisa
A+A-

Salihli Belediyesi Gelirler Müdürlüğü, ölçü ve tartı aletlerinin damga ve kontrolleri ile ilgili esnaflara uyarılarda bulundu. Gelirler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şöyle denildi: "3516 Sayılı

Salihli Belediyesi Gelirler Müdürlüğü, ölçü ve tartı aletlerinin damga ve kontrolleri ile ilgili esnaflara uyarılarda bulundu.
Gelirler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, şöyle denildi: "3516 Sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununun 9. Maddesi gereğince ölçü ve tartı aletlerinin her iki yılda bir damga ve kontrollerinin yapılması kanun gereğidir. Bu nedenle; Bakkal, manav, kasap, tüccar, sarraf gibi ticari işlerle uğraşan esnafımızın iş yerinde kullandığı, alım satımlarda alet edindiği 2011 yılı damgalı ölçü ve tartı aletlerini Ocak ayı başından Şubat ayı sonuna kadar belediyemiz ilgili dairesine müracaat ederek beyanname ile bildirmeleri gerekmektedir. Beyan verme süresi bitiminden sonra yapılacak muayene ve kontrollerde vaktinde beyan edilmemiş, damga süresi geçmiş olarak kullanılan ve bulundurulan ölçü ve tartı aletleri sahipleri hakkında cezai işlem uygulanacaktır. Ayrıca yukarıda konusu geçen beyannameye resmi dairelerde dahildir."
(ES-ERG-Y)

08.01.2013 14:04:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT