1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sakaryaspor Kayyum Heyeti Satso'yu Ziyaret Ederek İşadamlarından Destek İstedi

Sakaryaspor Kayyum Heyeti Satso'yu Ziyaret Ederek İşadamlarından Destek İstedi

Sakaryaspor Kayyum Heyeti Satsoyu Ziyaret Ederek İşadamlarından Destek İstedi
A+A-

Sakaryaspor Kayyumu Rahmi Şengül ile Cemal İyem, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'u ziyaret ederek, işadamlarından destek istediler. Sakaryaspor Kayyu

Sakaryaspor Kayyumu Rahmi Şengül ile Cemal İyem, Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'u ziyaret ederek, işadamlarından destek istediler.
Sakaryaspor Kayyumu Rahmi Şengül ile Cemal İyem, işadamlarını Perşembe günü yapılacak olan Sakaryaspor'un olağan üstü genel kurulunda yönetimde yer alamaya davet ettiler. İşadamlarında, yönetime girerlerse Sakaryaspor'un geçmişe ait tüm kamu borçlarından sorumlu olacakları konusunda endişe bulunduğunu söyleyen Rahmi Şengül, " Böyle bir sorumluluk yok. Ne zaman yöneticilik yaptıysa , sadece o zamandan sorumlusun" dedi.
Sakaryaspor'da futbolcular, teknik kadro ve idari personel olarak 51 kişilik bir personel bulunduğunun altını çizen Şengül, " Bunların sigortaları aylık 27 bin TL. Vergisiyle aylık ortalama 35 bin TL. Diğer kamu giderlerini de üzerine koyarsanız ortaya çıkan rakam en fazla 50-60 bin TL. Sen eğer dönemine ait bu giderleri düzenli olarak ödersen, yönetimden ayrıldığında hiçbir sorumluluğun kalmaz" şeklinde konuştu.
Sakaryaspor'un bu şehrin en önemli markası olduğunu söyleyen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, "Biz dün olduğu gibi bugünde Sakaryasporumuz'un yanındayız. Elimizi taşın altına koymaya her zaman hazırız. Elimizden geldiğince de her dönem yardım ettik ve etmeye devam edeceğiz" dedi.
Sakaryaspor'un neredeyse 3 ayda, 6 ayda bir yönetim değiştirdiğine de dikkat çeken Başkan Kösemusul, "Bizler karşımızda istikrarlı bir yönetim görmek istiyoruz. Yeni oluşacak yönetimin bu işi üstlenecek, sonuna kadar götürecek güce sahip olmasını bekliyoruz. İşadamlarımız başta olmak üzere herkesi Sakaryaspor'a sahip çıkmaya davet ediyoruz. Bu takım bizim, bu takım şehrimizin en önemli değeri" diye konuştu.
(RKO-UU)

11.12.2012 17:59:19 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT