1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sakarya'nın Karasu İlçesinde Modern Bir Hastane Yükseliyor

Sakarya'nın Karasu İlçesinde Modern Bir Hastane Yükseliyor

Sakaryanın Karasu İlçesinde Modern Bir Hastane Yükseliyor
A+A-

Sakarya'nın Karasu ilçesinde yapımı süren Karasu Devlet Hastanesi binasında çalışmalar hızla sürüyor. 10 Aralık 2010 tarihinde arsa tahsisi yapılarak çalışmalarına başlanan 75 yataklı Karasu Devlet

Sakarya'nın Karasu ilçesinde yapımı süren Karasu Devlet Hastanesi binasında çalışmalar hızla sürüyor.
10 Aralık 2010 tarihinde arsa tahsisi yapılarak çalışmalarına başlanan 75 yataklı Karasu Devlet Hastanesi hızla ilerliyor. 2011 yılında inşaatına başlanan hastane binasının inşaatının başlamasından itibaren 750 işgününde tamamlanması bekleniyor.
1968 yılında Aziziye Mahallesi'nde kurulan Karasu Devlet Hastanesi birbiri ile bağlantılı 3 binada, 55 yatak kapasitesi ile Karasu'ya verdiği hizmet yeterli kalmayınca yeni bir hizmet binası için kollar sıvandı. 2010 yılında Karasu sahili yakınında arsa tahsisi yapılan ve 2011 yılında inşaatına başlanan Karasu Devlet Hastanesi 75 yataklı olacak ve her geçen gün biraz daha büyüyen Karasu'nun ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir halde inşa edilecek.
Kaba inşaatı hemen hemen tamamlanan Hastane binası mimarisi ile de dikkat çekecek. Kış aylarında merkez nüfusu 30 bin olan Karasu İlçesinin mevcut hastanesi yaz dönemi dışında 75 bin kişiye hizmet veriyor. Özellikle yaz döneminde nüfusu 300 binlere yaklaşan Karasu ilçesinde mevcut hastane talebi karşılamakta zorluk çekiyordu. Yeni binanın tamamlanması ile Karasu 75 yataklı modern ve her türlü tetkikin yapılabileceği bir hastaneye de kavuşmuş olacak.
Hastanenin bu yılın sonuna doğru veya 2014 yılının hemen başlarında açılması bekleniyor.
(SC-İÇ)

04.02.2013 10:26:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT