1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sakarya'nın Hendek İlçesinde 100 Yataklı Hastane İnşaatı Yükseliyor

Sakarya'nın Hendek İlçesinde 100 Yataklı Hastane İnşaatı Yükseliyor

Sakaryanın Hendek İlçesinde 100 Yataklı Hastane İnşaatı Yükseliyor
A+A-

Sakarya'nın Hendek ilçesinde yapımına başlanan 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor. 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi için, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti

Sakarya'nın Hendek ilçesinde yapımına başlanan 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi inşaatı hızla devam ediyor.
100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi için, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti Milletvekilleri Şaban Dişli, Recep Yıldırım, o dönemki AK Parti İlçe Başkanı Şenay Sakal ve Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Akın Kaya ile birlikte eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ı ziyaret ederek hastane taleplerini iletmişlerdi. Görüşmeler sonucunda 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi ihalesi yapılarak TOKİ tarafından inşaatına başlandı.
Açmalar mevkiine yapımına başlanan ve 90 dönümlük arazinin Hendek Belediyesi tarafından Sağlık Bakanlığı'na devrinin gerçekleştiği alanda çalışmalar hızla devam ediyor. TOKİ tarafından hastane yapımının ihalesinin yapılarak hızlı bir şekilde hastane inşaatı başladı. 30 metre genişliğinde 3 kilometre uzunluğundaki şehir bağlantı yolları Hendek Belediyesi tarafından açılan ve 90 dönüm üzerine yapılan 100 yataklı Devlet Hastanesinin iş bitirme süresinin de 12 Kasım 2014 olarak belirlendiği açıklandı. İnşaatı başlayan 100 yataklı Devlet Hastanesi'nin tam donanımlı ve modern bir hastane olacağı belirtildi.
(SC-İÇ)

06.02.2013 14:51:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT