1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sakarya'da Rüşvet Operasyonu
Sakaryada Rüşvet Operasyonu

Sakarya'da Rüşvet Operasyonu

Sakarya polisi tarafından rüşvet iddiaları üzerine başlatılan takibin ardından düzenlenen operasyonda, aralarında Adapazarı İlçe Tapu Müdürü L.K.'nın de bulunduğu 7 kişi gözaltına alınarak adliyeye se

A+A-
Sakarya polisi tarafından rüşvet iddiaları üzerine başlatılan takibin ardından düzenlenen operasyonda, aralarında Adapazarı İlçe Tapu Müdürü L.K.'nın de bulunduğu 7 kişi gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre Adapazarı İlçe Tapu Müdürü Lütfü K., Müdür Yardımcısı M.C., Memur U.B. ile C.A., E.B., O.U. ve U.A. isimli 4 iş takipçisi, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı. KOM Şube Müdürlüğüne gelen bir ihbar üzerine yaklaşık 1 yıldır sürdürülen takibin ardından gerçekleştirilen operasyon, bir tapu işlemi sırasında İlçe Tapu Müdürü Lütfü K.'nin rüşvet almasının ardından başlatıldı. Lütfü K., üzerinde rüşvet olarak aldığı parayla birlikte suçüstü yakalandı. Operasyonda toplam 7 kişi gözaltına alarak Sakarya Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Zanlılar, ifadelerinin alınması ve sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.
(RKO-GS-Y)

16.01.2013 16:26:11 TSI

HABERE YORUM KAT