1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sakarya'da Avlak Yöneticisi Sertifika Programı Düzenlenecek

Sakarya'da Avlak Yöneticisi Sertifika Programı Düzenlenecek

Sakaryada Avlak Yöneticisi Sertifika Programı Düzenlenecek
A+A-

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü I. Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürlüğü tarafından Avlak Yöneticisi Sertifika Programı düzenlenecek. Orman ve Su İşleri S

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü I. Bölge Müdürlüğü Sakarya Şube Müdürlüğü tarafından Avlak Yöneticisi Sertifika Programı düzenlenecek.
Orman ve Su İşleri Sakarya Şube Müdürü Osman Demirel, 16/05/2004 tarih ve 25464 sayılı Resmi Gazete yayımlanarak yürürlüğe giren Avlakların Kuruluşu, Yönetimi ve Denetimi Esas ve Usulleri ile İlgili Yönetmeliğin 3. maddesinin (r) fıkrasında Avlak Yöneticisinin, "İşlettiren örnek avlakların bu Yönetmelik hükümlerine uygun olarak yönetilmesinden sorumlu olan, fakültelerin orman mühendisliği, orman endüstri mühendisliği, veteriner hekimliği, ziraat mühendisliği ve biyoloji bölümünden mezun olmuş ve yaban hayatı yönetimi konusunda Genel Müdürlükçe verilecek sertifikaya sahip kişileri ifade eder." şeklinde tanımlandığını belirterek, "Bu kapsamda anılan Yönetmelik hükmüne uygun olarak avlakların yönetilmesinde sorumlu olacak belirtilen lisans eğitimini tamamlamış olanlardan talep edenlere, Bölge Müdürlüğümüz bünyesinde 'Mevzuat, Yaban Hayatı Ekolojisi, Örnek Avlak İşletmeciliği, Yaban Hayatı ve Av Hayvanları bilgisi' gibi konularda iki günlük sertifika programı düzenlenecek ve katılımcılara sertifika verilecektir. İlgilenen ve şartları yerine getirenlerin Sakarya Şube Müdürlüğümüze başvurması gerekmektedir" dedi.
(SC-İÇ)

10.01.2013 10:00:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT