1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sakarya Şehriçi Hafif Raylı Siteminin Adı Adaray Oldu

Sakarya Şehriçi Hafif Raylı Siteminin Adı Adaray Oldu

Sakarya Şehriçi Hafif Raylı Siteminin Adı Adaray Oldu
A+A-

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından sosyal medyada başlatılan ve daha sonra Büyükşehir Belediyesi kurumsal web sitesinden yürütülen Şehir içi Raylı Sistem anket çalışması sonuç

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından sosyal medyada başlatılan ve daha sonra Büyükşehir Belediyesi kurumsal web sitesinden yürütülen Şehir içi Raylı Sistem anket çalışması sonuçlandı. Başkan Toçoğlu; "Büyükşehir Belediyesi olarak, Hızlı Tren çalışmaları sebebiyle İstanbul Sakarya arası durdurulan tren seferlerinden sonra, TCDD ile işbirliği yapıp Şehir Merkezi-Arifiye arası çalışmalar gerçekleştirmiş ve bu çalışmaları kamuoyu ile paylaşmıştık. Artık çalışmalarımız son noktaya geldi. İstasyonlarımız bitmek üzere. Tren setlerimiz geldi. Son hazırlıklar yapılıyor. İnşallah çok kısa süre içerisinde Arifiye-Adapazarı arasında seferlerimiz başlayacak" diye konuştu.
Anket sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Zeki Toçoğlu; "Yaklaşık iki hafta önce, sosyal medya aracılığıyla, raylı sistemin adı ile ilgili vatandaşlarımızın tercihini almak üzere bir anket çalışması başlatmıştık. Vatandaşlarımız anketimize ilgi gösterdiler. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Toplam 8220 oy kullanıldı. 330 alternatif isim önerilmiş. AdaRay, 1675 oy ile ilk sırada yer alıyor. Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Raylı Sistem çalışmalarının adı bundan sonra vatandaşlarımızın bizzat kendi tespiti ile 'AdaRay' oldu. İleride yapacağımız tüm raylı sistem çalışmalarımıza iyi bir altlık olacağını düşündüğümüz bu çalışmamız, şehrimiz için hayırlı olsun" ifadelerini kullandı.
(SC-İÇ)

08.02.2013 16:08:21 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT