1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sakarya Hizmet Şehri Çıktı

Sakarya Hizmet Şehri Çıktı

Sakarya Hizmet Şehri Çıktı
A+A-

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan nüfus ve konut araştırması verilerine göre tarım ve sanayi şehri olan Sakarya'nın aslında hizmet şehri olduğu ortaya çıktı. Açıklanan verilere göre i

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan nüfus ve konut araştırması verilerine göre tarım ve sanayi şehri olan Sakarya'nın aslında hizmet şehri olduğu ortaya çıktı.
Açıklanan verilere göre istihdam edilen 281 bin kişiden 71 bini Tarım sektöründe, 89 bini sanayi sektöründe 121 bin kişi de hizmet sektöründe çalışıyor.
Hizmet sektöründe çalışanlarının istihdam rakamlarına oranı ise yüzde 43.2 olarak açıklandı.
Tarım sektörünün yaygın olarak yapıldığı Sakarya'da tarımda çalışanların sayısının az çıkmasının en büyük temel nedenlerinden birinin kayıtdışı ekonomi olduğu belirtiliyor.
Açıklanan verilerde ayrıca Sakarya'da 224 bin hane bulunurken hane başına ortalama 4 kişi düşüyor. Sakarya hane başına düşen insan sayısı ile Türkiye ortalamasından yüzde 0,2 daha fazla.
Sakarya'da en az bir engeli bulunan vatandaş sayısı 51 bin 883 olarak açıklandı. Sakarya'da en az bir engeli bulunan vatandaşlar nüfusun yüzde 6'sını kapsıyor.
(SC-İÇ)

04.02.2013 11:48:01 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT