1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şair Murat Bilim, Beydağı Sanat Günleri'ne Katıldı

Şair Murat Bilim, Beydağı Sanat Günleri'ne Katıldı

Şair Murat Bilim, Beydağı Sanat Günlerine Katıldı
A+A-

"Beydağı Sanat Günleri" projesi kapsamında düzenlenen programın bu ayki konuğu, şair-yazar Murat Bilim oldu. Kent Konseyi Salonu'nda düzenlenen programa; şair-yazar Murat Bilim, Kent Konseyi Şairle

"Beydağı Sanat Günleri" projesi kapsamında düzenlenen programın bu ayki konuğu, şair-yazar Murat Bilim oldu.
Kent Konseyi Salonu'nda düzenlenen programa; şair-yazar Murat Bilim, Kent Konseyi Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Adil Akkoyunlu ve çok sayıda şiir sever katıldı.
Adil Akkoyunlu, "Beydağı Sanat Günleri projesinin devamlılığı için çalışmalarımız devam edecektir" dedi.
İsmet Özel'in "Yaşamayı bileydim yazar mıydım hiç şiir? Yaşamayabileydim yazar mıydım hiç şiir" dizelerini hatırlatan şair Murat Bilim, şairliğin zor bir dal olduğunu vurguladı. Şairlerin genellikle aykırı insanlar olduğunu belirten Bilim, şairlerin toplum içinde marjinal bir duruş sergiledikleri için öncü rol oynadıklarını söyledi. Şiirin güzel sözlerden oluştuğunu dile getiren Bilim, vahdet-i vücut ile şiir arasındaki bağa da dikkat çekti.
Yazmış olduğu şiirlerden birkaç tanesini seslendiren Bilim, "Bizlere bu imkanı sunan başta Kent Konseyi Genel Sekreteri Ali Yıldırım'a ve Şairler Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Adil Akkoyunlu'ya çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Katılımcılar programın sonunda, şair Murat Bilim'e eserleri hakkında sorular yöneltti.
(NA-SO-Y)

14.01.2013 15:34:22 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT