1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sahte Savcı Ve Hakimler Vatandaşın Parasıyla Lüks Araçlar Satın Almışlar

Sahte Savcı Ve Hakimler Vatandaşın Parasıyla Lüks Araçlar Satın Almışlar

Sahte Savcı Ve Hakimler Vatandaşın Parasıyla Lüks Araçlar Satın Almışlar
A+A-

Türkiye çapında kendilerini hakim, savcı, polis olarak tanıtarak vatandaşları telefonla dolandırdıkları iddia edilen 40 kişi gözaltına alındı. Zanlıların, dolandırdıkları vatandaşların paralarıyla ara

Türkiye çapında kendilerini hakim, savcı, polis olarak tanıtarak vatandaşları telefonla dolandırdıkları iddia edilen 40 kişi gözaltına alındı. Zanlıların, dolandırdıkları vatandaşların paralarıyla araba, ev ve arsa aldıkları ortaya çıktı. .
Bursa Emniyet Müdürlüğü'nün başlattığı ve Şanlıurfa, Adana İstanbul ve Bursa'da eş zamanlı düzenlenen ''Telefonla dolandırıcılık'' operasyonunda 40'ın üzerinde kişi gözaltına alındı. Kaçakçılık Ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, son zamanlarda kendisini polis, savcı ve hakim olarak tanıtıp çok sayıda vatandaşı dolandırdıkları iddia edilen suç örgütü üyelerine yönelik operasyon başlattı. 6 ay süren teknik takibin ardından şahısların Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde oturduklarını, akşama kadar kahvehanede rastgele aradıkları vatandaşlara '' Hesabınız, PKK tarafından kullanılıyor" diyerek vatandaştan para ve kontör talep ettikleri öğrenildi. Şanlıurfa, Adana, İstanbul ve Bursa'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda 40'ın üzerinde kişi gözaltına alındı.
Öte yandan ekipler, suç örgütünün dolandırdıkları paralarla aldıkları lüks araçlar ile İstanbul ve Adana'da edindikleri arsa, ev ve banka hesaplarına el koydu. Zanlıların, Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından ''Örgüt kurmak, bu kapsamda nitelikli dolandırıcılık'' suçundan Perşembe günü adliyeye sevk edileceği bildirildi.
(ET-İHS

30.01.2013 12:47:31 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT