1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Sahnede Fenalaşan THM Ses Sanatçısı Ercan Yaşamını Yitirdi !

Sahnede Fenalaşan THM Ses Sanatçısı Ercan Yaşamını Yitirdi !

Sahnede Fenalaşan THM Ses Sanatçısı Ercan Yaşamını Yitirdi !
A+A-

Ankara Orta Anadolu Kürt Sanatçıları İnsiyatifinin düzenlediği Kobanê'ye destek amaçlı düzenlenen konserde sahnede fenalaşan sanatçı Bilal Ercan hayatını kaybetti. Sümer Ezgü, Bilal Ercan'ın ölüm heberini Facebook'tan şöyle duyurdu

Kalp rahatsızlığı yaşayan ve ertesi gün ameliyata girecek olan Ercan'ın rahatsızlığın hatırlatan arkadaşlarının sahneye çıkmaması yönündeki uyarılarına “Gençlik beni bekliyor, sahneye çıkmam lazım” diye yanıt verdiği ve sahneye çıktıktan sonra fenalaşarak yere yığıldığı belirtildi.

22fe-001.jpg


Orta Anadolu Kürt Sanatçıları İnsiyatifinin düzenlediği Bilal Ercan'ın bu konseri Kobani'ye destek amaçlı olduğu içinde önemsediği, hastalığına ve ameliyata girecek olmasına rağmen kısa bir süre de olsa sahneye çıktığı kaydedildi.

 Sahneye çıktıktan bir süre sonra fenalaşan Bilal Ercan'a ilk müdahaleyi salonda sağlık görevlileri yaptı. Ercan, kalp masajı ve elektroşok uygulamasına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

 

BAĞLAMA TASARIMCISIYDI

Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü, Bilal Ercan'ın ölüm heberini Facebook sayfasından duyurdu. Sümer Ezgü, ayakta çaldığı bağlamasının Bilal Ercan tarafından tasarlandığını söyledi.

A+A-
ETİKETLER:

HABERE YORUM KAT