1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şahin'den Spor Salonu Müjdesi

Şahin'den Spor Salonu Müjdesi

Şahinden Spor Salonu Müjdesi
A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, spor salonu ve gençlik merkezinin yer sorunun çözüldüğünü söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekil

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, spor salonu ve gençlik merkezinin yer sorunun çözüldüğünü söyledi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, spor salonu ve gençlik merkezinin yer sorunun çözüldüğünü, ihalenin yapılarak en kısa zamanda yapımına başlanacağını söyledi. Şahin, "Her hafta bir kez de olsa Karabük'e gelmeye çalışıyorum. Karabük'ümüzün yatırımlar açısından en büyük sorunu yatırım yapacak müsait arazi bulma konusu. Karabük'ün bana göre spor alanında en önemli ihtiyaçlarından biri spor salonu ihtiyacıydı. Ödenek sorumuz yoktu, yer sorunu vardı. Devlet Demir Yolları'ndan (DDY) Milli Emlak kanalıyla talep ettiğimiz yerle ilgili sorun yeni bitti tapu işlemleri yapılıp, Milli Emlak'a geçme işlemleri sürüyor. Ardından Geçlik ve Spor Bakanlığına tahsis edilecek. Hemen arkasından ihale çalışmaları başlayacak. Gençlik merkeziyle ilgili sorun da bitti, yakın zamanda ihale çalışmalarına başlamış olacağız. Karabük'ümüzün mesela Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kendisine hizmet binası yapmak istiyor, yer bulunamadı. Diğer vilayetlerden daha farklı olarak görülüyor. Karabük Belediyesi'nin arsa üretmeye ihtiyacı var. Bu konuda diğer illere soruyorum belediyeler arsa ürettiğinde yatırımlar içinde mekanlar bulunabileceğini ifade ettiler. Safranbolu'da eski hükümet konağı önündeki saat kulelerinin açılışını da yapmıştık. Orada ilçe Jandarma Komutanlığı var, döndükten hemen sonra İçişleri Bakanlığı kanalıyla ve Jandarma Genel Komutanlığıyla temas kurarak Jandarmamızın oradan başka yere taşınmasını sağlayacağız. İlçe Jandarma Komutanlığını da bu konuya sıcak baktığını Vali Bey söylemişti. Orayı da müze kapsamına alabilirsek Safranbolu'nun en güzel yerlerinden biri olacak. Karabük'ümüze kamu yatırımlardı açısından ciddi bir destek verdi merkezi hükümet. Kamu kuruluşlarının birtakım hizmet binaları müstakil olarak ihaleleri yapıldı. Eksiğimiz ne varsa bunların Karabük'e kazandırılması için Ankara'dan takibini yapıyoruz. İnşallah yakın zamanda spor salonu ve gençlik merkezinin temelini atarız. OSB'nin bir an önce genişlemesi icap ediyor, çünkü yatırım yapmak isteyenlere arsa tahsis etmekte zorlanıyoruz. Odalar ve Borsalar Birliği de Karabük'e bir lojistik merkezi yapmayı planlıyor. Bunu devlet demir yollarıyla birlikte yapmayı düşünüyorlar bu konuyu da yakından takip ediyoruz. Doğrusu Karabük'ümüzü düne göre bugün daha ileri bir noktada" dedi.
(ET-ET-Y)

15.12.2012 18:37:35 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT