1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şahinbeyde Modern Konutlaşma Hızlı Bir Şekilde Devam Ediyor

Şahinbeyde Modern Konutlaşma Hızlı Bir Şekilde Devam Ediyor

Şahinbeyde Modern Konutlaşma Hızlı Bir Şekilde Devam Ediyor
A+A-

Şahinbey ilçesinde bir taraftan kentsel dönüşüm yapılırken, diğer taraftan modern konutlaşmanın hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye olarak

Şahinbey ilçesinde bir taraftan kentsel dönüşüm yapılırken, diğer taraftan modern konutlaşmanın hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, belediye olarak 5 bin adet konut yapımına ek olarak 2012 yılı içinde özel sektöre 15 bin 338 konut yapımı için ruhsat verildiğini söyledi.
Yüzde sekseni çarpık yapılaşmanın olduğu Şahinbey ilçesinde modern konutlaşmanın hızlı bir şekilde devam ettiğini kaydeden Başkan Tahmazoğlu, "ilçe genelinde dört bölgede yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmamız Türkiye'ye örnek gösterilmektedir. Bir taraftan kentsel dönüşümle çarpık yapıları ortadan kaldırırken, diğer taraftan vatandaşlarımız için tüm sosyal donatıları olan modern konut alanları yapıyoruz. Şahinbey Belediyesi olarak Etiler 296 konut ve 300 evleri tamamladık. Sahiplerine teslim ettik. Şuanda, Çamlıca 1071 konut alanımızda 379 konutumuzun, Mavikent'te 2340 konut ve Yeşilvadi'de 702 konutumuzun inşası devam ediyor. Bu konutlarımıza ek olarak geçmiş yıllara oranla çok yüksek olacak şekilde 2012 yılı üçünde özel sektöre 15 bin 338 adet konut yapımı ruhsatı verilmiştir. Yani Şahinbey İlçemizde belediye, TOKİ ve özel sektör işbirliği ile modern konutlaşma hızlı bir şekilde devam ediyor" dedi.
(MDC-ÖK-Y)

21.01.2013 16:24:32 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT