1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şahinbey Belediyesi Yeşilvadi Park, Yol Ve Konut Çalışmaları Yaza Hazır Olacak

Şahinbey Belediyesi Yeşilvadi Park, Yol Ve Konut Çalışmaları Yaza Hazır Olacak

Şahinbey Belediyesi Yeşilvadi Park, Yol Ve Konut Çalışmaları Yaza Hazır Olacak
A+A-

Gaziantep'in çehresini değiştirecek olan 7 milyon metrekare alan üzerinde çalışmaları başlayan Yeşilvadi proje alanını gezerek incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, park,

Gaziantep'in çehresini değiştirecek olan 7 milyon metrekare alan üzerinde çalışmaları başlayan Yeşilvadi proje alanını gezerek incelemelerde bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, park, yol ve konut olmak üzere 3 önemli ana unsurdan oluşan projenin yaz aylarında tamamlanarak halkın hizmetine sunulacağını söyledi.
Havaalanı yolunu burç kavşağına bağlayacak olan 12 kilometre uzunluğunda 50 metre genişliğinde yol, geçtiğimiz yıl temelli atılan 702 konut ve 1 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde Türkiye'nin en büyük park çalışmasının birlikte yürütüldüğünü kaydeden Başkan Tahmazoğlu,"park çalışmamızda ilk etabın 300 bin ve 900 bin metrekarelik alanının ihalesini yaptık. Şu anda ikinci etabın 1 ve 2'nci bölümleri de ihale edildi. Böylelikle Havaalanı yolundan başlayarak, dutluğa kadar olan 1 Milyon 200 bin metrekarelik kısmın ihalesi tamamlanmış oldu. Şehir trafiğini önemli derecede rahatlatacak olan 12 kilometre uzunluğunda 50 metre genişliğindeki yol çalışmamız ve Yeşilvadi 702 konut yapımımız devam ediyor. Böylelikle konut, park ve yol olmak üzere 3 ayağı olan Yeşilvadi projemiz hızla devam ediyor. Hedefimiz bu yaz döneminde parkımızı, yolumuzu ve konutlarımızı tamamlayıp halkımızın hizmetine sunmaktır" dedi.
(MDC-ÖK-Y)

31.01.2013 15:37:49 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT