1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Şahinbey Belediyesi Tarihi Dokuyu Gün Yüzüne Çıkarıyor

Şahinbey Belediyesi Tarihi Dokuyu Gün Yüzüne Çıkarıyor

Şahinbey Belediyesi Tarihi Dokuyu Gün Yüzüne Çıkarıyor
A+A-

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında Pişirici Mescidinden başlayarak Şıh Camii'ye kadar olan alanda cephe yenileme ve alt yapı çalışmalarının tamamlandı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sokak sağlıklaştırma projesi kapsamında Pişirici Mescidinden başlayarak Şıh Camii'ye kadar olan alanda cephe yenileme ve alt yapı çalışmalarının tamamlandığını belirterek, "2013 yılı sonuna kadar Tekke Camiinden başlayarak Şehitler Caddesi de dahil olmak üzere Kabasakal Camii'ne kadar olan alanda sokak sağlıklaştırma çalışmamızı tamamlamış olacağız"dedi.
Gaziantep Kültür yolunun devamını sağlayacak olan sokak sağlıklaştırma çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Tahmazoğlu, "Tarihi dokunun gün yüzüne çıkartılması ve turizme kazandırılması noktasında başlatılan sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam etmektedir. Pişirici Mescidinden başlayarak Şıh Camii'ye kadar olan alanda cephe yenileme ve alt yapı çalışmalarımızı tamamladık ve yer döşeme çalışmasına başladık. Bu bölge bulunan Şıh Cami, Şıh hamam, Pişirici, Müftüoğlu ve Ubeydullah sokaklar ile dört adet tescilli yapının restorasyonunu Mart ayına kadar tamamlanmış olacağız. Bu bölgede yaptığımız çalışmalarla tarihi dokuyu yeniden gün yüzüne çıkartıyoruz. Bundan sonraki çalışmalarımızda yine Şıh camiinden, kabasakal camiine kadar olan bölüm, Şehitler Caddesi ve Tekke Camiinden İstiklal İlköğretim Okuluna kadar olan bölgede devam edecektir. Hedefimiz 2013 yılı sonuna kadar Tekke Camiinden başlayarak Şehitler Caddesi de dahil olmak üzere Kabasakal Camii'ne kadar olan alanda sokak sağlıklaştırma çalışmamızı tamamlamaktır. Böylelikle Kültür yolu Arasa'dan başlamayacak Havaalanından gelindiği zaman Ahmet Çelebi Okulunun yanından tarihi dokunun içine girilmiş olacaktır. Bu çalışmamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
Başkan Tahmazoğlu ayptığı incelemeler sırasında çalışmalar hakkında da bilgi aldı.
(HD-ÖK-Y)

16.01.2013 13:30:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT