1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sahil Güvenlikten "trol" Operasyonu

Sahil Güvenlikten "trol" Operasyonu

Sahil Güvenlikten trol Operasyonu
A+A-

Taşucu'nda konuşlu TCSG 305 Bot Komutanlığı, vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirerek düzenlediği operasyonda Yeşilovacık Koyunda yasak sahada dip trolü ile su ürünleri avcılığı yapan trol tekne

Taşucu'nda konuşlu TCSG 305 Bot Komutanlığı, vatandaşlardan gelen ihbarları değerlendirerek düzenlediği operasyonda Yeşilovacık Koyunda yasak sahada dip trolü ile su ürünleri avcılığı yapan trol teknelerini suç üstü yakaladı.
Bir suredir trol avcılarıyla ilgili duyarlı vatandaşlardan ihbar aldıklarını belirten Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar, son operasyonun vatandaş ile Sahil Güvenlik'in işbirliğine güzel bir örnek olduğunu söyledi.
Dip trolü ile su ürünleri avcılığının yasak olduğunu belirten Kaymakam Damatlar, "Bilindiği gibi ilçemiz sahillerinde, İncekum burnunun batısında, kıyıdan 2 deniz mili (yaklaşık 4 km) doğusunda ise sahilden 3 deniz mili mesafe içerisinde dip trolü ile su ürünleri avcılığı yasak olup bu yasak alanlarda yapılan trop avcılığı sadece balıklar ve su ürünlerinin üreme ve yumurtlama alanlarını mahvetmekle kalmıyor ayni zamanda yaşam alanı olarak bölgemiz kıyılarını seçen deniz kaplumbağaları içinde tehlike oluşturuyor. Deniz tabiatını yok eden bu tür avcılığın cezadan ziyade toplum bilinci oluşumuyla engellenebilecektir. Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı geçtiğimiz sene de denetimleri sonucu yasa dışı su ürünler avcılığı yapan balıkçı teknelerine toplam 198 bin TL tutarında ceza uygulamıştı" dedi.
(MŞN-AKL-Y)

23.01.2013 10:24:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT