1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sahibinden Satılık Yardım Kömürü(!)

Sahibinden Satılık Yardım Kömürü(!)

Sahibinden Satılık Yardım Kömürü(!)
A+A-

Van’da kaymakamlıklar tarafından ihtiyaç sahibi ailelere verilen yardım kömürlerinin, internet üzerinden satışa çıkarılması görenlere ‘pes’ dedirtti.

WanHaber.com - ÖZEL

Maddi durumu iyi olmayan ihtiyaç sahibi ailelere verilen kömürlerin mobil ticari satış uygulaması LETGO üzerinden satışa çıkarılması vatandaşları şaşkına çevirdi. Van’da sözde ihtiyaç sahibi bazı kötü niyetli kişiler kaymakamlıklar tarafından kendilerine verilen yardım kömürlerine fiyat biçerek satışa sundular.

“PARA İLE SATILAMAZ” İBARESİNE ALDIRMIYORLAR

Kış’ın kendisini hissettirmesiyle durumu fırsata çeviren art niyetli kişiler torbaların üzerinde “PARA İLE SATILAMAZ” ibaresine aldırmadan kömürleri nakit paraya çeviriyorlar. Kaymakamlıkların yardım kömürlerinin dağıtımı için ihtiyaç sahiplerinin tespitini yaparken daha dikkatli olmasını isteyen vatandaşlar ise duruma isyan ediyor.

UCUZA YARDIM KÖMÜRÜ FIRSATÇILIĞI

İnternetten satışa sunulan yardım kömürlerinin yanı sıra bu kömürleri satın alma talebi oluşturanlar da göze çarpıyor. Fırsatçılar ücretsiz olarak verilen ve parayla satışa çıkarılan kömürleri daha ucuza almak için yeni ilanlar oluşturuyor. Bu tabloya ‘dur’ denilmesini isteyen halk ise konu hakkında sıkı bir inceleme yapılmasını talep ediyor.

A+A-

HABERE YORUM KAT

3 Yorum