1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. SAĞLIKTA YENİ DÖNEM VE YENİ TEMSİLCİLİK

SAĞLIKTA YENİ DÖNEM VE YENİ TEMSİLCİLİK

SAĞLIKTA YENİ DÖNEM VE YENİ TEMSİLCİLİK
A+A-

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu DESK’e bağlı olarak kurulan Anadolu Sağlık- Sen Türkiye çapında örgütlenme çalışmalarını hızla sürdürüyor.

 

 

Anadolu Sağlık-Sen ’in 12 Eylül 2011 tarihinden itibaren Demokratik Sendikalar Konfederasyonu DESK’e bağlı olarak özgün bir yapılanma ve strateji ile yeni bir dönemi başlatıldığı ve yeni dönemle beraber Van İl Başkanı Muraz Altın ve Bayındır Memur-Sen eski il başkanlığından istifa eden Ömer Faruk Zenginer Anadolu Sağlık-Sen  İl Başkan Yardımcısı görevine başladı.

 

\"\"İl Başkanı Muraz Altın Üye odaklı programlardan daha çok siyasi baskı ve arkası olmayan vaatlerle hareket etmeden Sağlık çalışanlarının tüm sorunlarını çözülmesinde ve birlik ve beraberliğin daha kuvvetli bir hal alacağını ve bunu da DESK çatısı altında Anadolu Sağlık-Sen Ailesi olarak çözüme ulaşılacağını bildirdi. Sağlık çalışanlarla, çalışanlar ise gerçek bir demokratik sendika ile haklarına kavuşur diyen Altın, başta çalışma hayatı olmak üzere, her alanda insan hakları ihlallerine karşı duyarlı bir toplumun yaratılması için girişimlerde bulunacaklarını ve öncelikle kamu görevlileri olmak üzere tüm çalışanlara evrensel çalışma standartlarına uygun toplu sözleşme ve grev hakkı tanınması için her zaman mücadele içinde olacaklarını belirtti.

\"\"

Anadolu Sağlık-Sen İl Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Zenginer tüm devlet kurumlarında olduğu gibi sağlık personellerinin de her geçen gün özlük haklarını kaybettiğini ve çalışma şevklerinin yitirdiklerini belirterek; uzaktan bakmakla, eleştirmekle ve hayıflanmakla sorunların çözümünü beklemek hayalden öteye geçemeyeceğini vurguladı. Sağlık alanındaki gerçekleri gören Anadolu Sağlık-Sen Yönetim Kurulu ve İl Temsilcilikleri, sağlıkta yeni dönem için sorunsuzluk, özlük haklarının kazanımı ve çalışma şevklerinin yükseltilmesi için her zaman Sağlık çalışanlarının yanında yer alacaklarını ve her türlü hukuki haklarını da koruyacaklarını ifade etti.

A+A-

HABERE YORUM KAT