1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sağlıksız ortamda satılan 2 maymuna el konuldu

Sağlıksız ortamda satılan 2 maymuna el konuldu

Sağlıksız ortamda satılan 2 maymuna el konuldu
A+A-

Van\'da Pet Shopslarda sağlıksız olarak bakıldığı ve uygun şartlarda satılmadığı ihbarını alan Van Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Doğa Koruma Milli Parklar Van Şube ekipleri tarafından 2 maymuna el konuldu.


Van Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Doğa Koruma Milli Parklar Van Şube ekipleri tarafından el konulan 2 maymun Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Loğman Aslan'a teslim edildi. Koruma altına alınarak tedavi bakımları yapılan maymunların her geçen gün sağlık durumları iyiye giderken, rehabilitasyonlarının ardından hayvanat bahçesine gönderilecekleri belertildi.


Bu tür hayvanların evcilleştirilmesinin çok zor olduğunu söyleyen Doç. Dr. Loğman Aslan, "Orman ve Su İşleri Müdürlüğü Doğa Koruma Milli Parklar Van Şube ekipleri tarafından 5 bin 199 hayvanları koruma yasası gereği 2 maymuna el konuldu. Bu tür hayvanların bakımını ve satışı uygun şartlar oluşmadığı takdirde her türlü alım ve satışı yasaktır. Bu maymunlarda uygun şartlarda satılmadığı için pet shopslarda el konuldu. Şu anda bizde bu maymunlara burada ev sahipliği yapıyoruz. Yapılan bakımlarının ardından hayvanat bahçesine gönderilecek. Hayvan severlere buradan bir ricamızda ev ortamında beslenemeyen hayvanları almayın. Çünkü bu tür hayvanlar evcil değildirler. Bu hayvanların kendi doğalarında yaşaması gerek dedi" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT