1. HABERLER

  2. YEREL

  3. "sağlıklı Birey, Mutlu Aile Ve Huzurlu Toplum" Konulu Seminer Büyük İlgi Gördü (Fotoğraflı

"sağlıklı Birey, Mutlu Aile Ve Huzurlu Toplum" Konulu Seminer Büyük İlgi Gördü (Fotoğraflı

sağlıklı Birey, Mutlu Aile Ve Huzurlu Toplum Konulu Seminer Büyük İlgi Gördü  (Fotoğraflı
A+A-

Diyanet İşleri Bakanlığı ve Kayseri İl Müdürlüğünce hazırlanan "Sağlıklı Birey, Mutlu Aile ve Huzurlu Toplum" konulu seminere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kayseri İl Özel İdare Konferans Salonu

Diyanet İşleri Bakanlığı ve Kayseri İl Müdürlüğünce hazırlanan "Sağlıklı Birey, Mutlu Aile ve Huzurlu Toplum" konulu seminere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Kayseri İl Özel İdare Konferans Salonu'nda düzenlenen Seminere Kayseri İl Müftü Yardımcıları, Müftülük çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çoğunluğunu kadınların oluşturduğu seminerde konuşan Kayseri İl Müftü Yardımcısı Lütfi Çetinkaya, toplumların huzurlu olmasının aileye, ailenin de mutlu olmasının sağlıklı bireylere bağlı olduğunu söyledi.
Çetinkaya, "İnsanlığını kaybetmekte olan nesil, Hz. Muhammed (s.a.v.) efendimizin yürek yürek vahiy taşımasıyla yeniden insanlığa kavuştuğu gibi, vahiyden mahrum kalan toplumların da yine vahiyle insanlığa kavuşmalarına bağlıdır. Bu sorumluluk içerisinde bu hizmetin inşallah bir hamle yapmasını diliyor. Hepinizi saygı, sevgi ile selamlıyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun." ifadelerini kullandı.
Seminerde ayrıca, Diyanet İşleri Bakanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Doç. Dr. Huriye Martı'nın, Hz. Peygamberin Örnekliğinde Anne-Baba-Çocuk İletişimi", Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Ülfet Görgülü ise, "Eşler arası İletişimin Dini Temelleri" konulu sunum yaptı.
Programın sonunda Diyanet İşleri Bakanlığı Aile ve Dini Rehberlik Daire Başkanı Doç. Dr. Huriye Martı ve Din İşleri Yüksek Kurulu Uzmanı Dr. Ülfet Görgülü'ye, Kayseri İl Müftü Yardımcısı Lütfi Çetinkaya plaket verdi.
(DDB-AÖ-Y)

15.02.2013 12:33:09 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT