1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sağlıkçılardan Balonlu Eylem

Sağlıkçılardan Balonlu Eylem

Sağlıkçılardan Balonlu Eylem
A+A-

Tokat Devlet Hastanesi Acil Servis önünde toplanan sağlık çalışanları mesai saati uygulamasını balonlu eylemle protesto etti. Ellerinde balon ve dövizlerle eyleme destek veren sağlık çalışanları ad

Tokat Devlet Hastanesi Acil Servis önünde toplanan sağlık çalışanları mesai saati uygulamasını balonlu eylemle protesto etti.
Ellerinde balon ve dövizlerle eyleme destek veren sağlık çalışanları adında basın açıklamasını Sağlık Sen Tokat Şube Başkanı Suat Mantar, yaptı. Tokat Devlet Hastanesi'nde sağlıkçıların günde birer saat fazla çalıştırılmakta olduğunu ileri süren Mantar, "Sağlık çalışanlarımızın bir kısmı saat 12.00.-13.00 arası diğer bir kısmı 13.00-14.00 arası izinli gösterilmektedir ve bu yüzden mesai bitiş saati 16.00 değil 17.00'dir. Halkın sağlık hizmetlerinin aksamaması ve kurumda hizmetlerin gerilememesi için biz kurumlarımızı terk etmiyoruz. Hastanelerdeki iş yükünün en az olduğu saat 12.00-13.00 arası ve ya 13.00-14.00 arası ise uygulama bizim kabulümüz. Ancak biz biliyoruz ki hastanenin iş gücünün en az olduğu saat 16.00 ile 17.00 arasıdır. O yüzden bir saatlik iznimizi saat 16.00 ile 17.00 arası veriniz" dedi.
Mesai sorunlarının çözülmesini istediklerini ifade eden Mantar, "Mesai saati ile ilgili uygulamada yöneticilerin inisiyatifine bırakılmış olması farklı yorumlandığından uygulamada sorunlar çıkmıştır. En kısa sürede bu sorunun çözülmesini istiyor ve talep ediyoruz. Aksi takdirde 10 yıllık elde edilen başarının, başarısızlığa dönüşmesinin sorunluları bu gün çözüm önerilerimize dikkat etmeyenler olacaktır. Saat 17.00 mesaisinin bu balonlar gibi uçup kaybolmasını istiyoruz. Balonların elimizde patlamasını istemiyoruz" diye konuştu.
Yapılan basın açıklamasının ardından sağlıkçılar balonları gökyüzüne bırakarak alkışlarla uygulamayı protesto etti.
(Nİ-SLH-Y)

08.01.2013 15:39:42 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT