1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sağlık Sen'den Sağlık Çalışanına Şiddet Açıklaması

Sağlık Sen'den Sağlık Çalışanına Şiddet Açıklaması

Sağlık Senden Sağlık Çalışanına Şiddet Açıklaması
A+A-

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ve Harran İlçe Devlet Hastanesi'nde görev yapan iki sağlık çalışanına hasta yakınları tarafından yapılan saldırıyı kınadı. S

Sağlık-Sen Şanlıurfa Şubesi, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ve Harran İlçe Devlet Hastanesi'nde görev yapan iki sağlık çalışanına hasta yakınları tarafından yapılan saldırıyı kınadı.
Sağlık-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı Mahmut Atçı, olayla ilgili yaptığı açıklamada, her gün bir yenisi eklenen şiddet olaylarının sağlık çalışanları açısından çekilmez bir hal aldığını söyledi. Her kim tarafından ve her ne sebeple yapılırsa yapılsın, sağlık çalışanlarını hedef alan sözlü ve fiili hain saldırılar, aslında sağlık çalışanlarına değil, insanımızın top yekün sağlığına yapılmış bilinçsiz ve ahmakça, kabul edilemez ve affedilemez çirkin hareketler olduğunu kaydeden Mahmut Atçı, "Kendisini veya yakınını iyileştirmek için var gücüyle çalışan sağlık çalışanlarına sözlü ve fiili şiddet uygulamak, akli muhakeme ve vicdani muhasebe içinde olanların asla yapmayacağı ve yapamayacağı hastalıklı bir tavırdır" dedi.
Atçı, tek görevinin, insan sağlığı ve hayatı ile ilgili konuda fedakârca çalışan, hekiminden, hemşiresine, hasta bakıcısından, acil servisi görevlisine kadar insanlarımızın sağlığına kavuşturmak ve hayatını kurtarmak olan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarına tanık olduklarını belirterek, Bakanlığı, sağlıkta şiddetle mücadele konusunda daha etkin önleyici tedbirleri almaya ve sağlıkta şiddetle mücadelenin alt yapısını oluşturmaya davet etti.
(MUD-AŞ-Y)

19.02.2013 15:00:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT