1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sağlık-sen Paramedikler Gününü Kutladı

Sağlık-sen Paramedikler Gününü Kutladı

Sağlık-sen Paramedikler Gününü Kutladı
A+A-

Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Paramedik Günü'nü kutladı. Zonguldak Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, 7 gün 24 saat mesai saati gözetmeksizin görev yapan 22 Aralık Param

Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, Paramedik Günü'nü kutladı.
Zonguldak Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Kara, 7 gün 24 saat mesai saati gözetmeksizin görev yapan 22 Aralık Paramedikler ( Acil Tıp Teknikerleri) gününü kutladı. Kara yapmış olduğu açıklamada şöyle dedi:
"Mesleki sorumlulukları açısından riskli ve ağır bir yükün altında görev yapan paramedikler, görev alanları içinde yer almamasına rağmen hasta nakillerinde gerek hekim görevi üstlenmeleri gerekse de ek görev olarak şoförlük yapmaları, hangi mesleki zorluklar ve şartlar içinde görev yaptıklarının göstergesidir. 2012 toplu sözleşme görüşmelerinde masaya taşıdığımız ve ısrarlı mücadelemiz sonucunda riskli birime alınması ve asli görevlerinin yanında şoförlük yapanların ek ödeme performans puanlarına 10 puan daha ilave edilmesini sağladığımız Paramediklerimizin görev tanımları tam olarak oluşturulmalı ve çalışma şartları ivedilikle iyileştirilmelidir. Sendikamızın sağlık çalışanlarının eğitim düzeylerini yükseltmek ve sağlıkta hizmet kalitesini artırmak adına öncülük ederek başlattığı lisans tamamlama hakkının verilmesi için mücadelemiz devam edecektir. Böylesine zor şartlarda 7/24 acil sağlık hizmeti sunmaya çalışan, fiziksel olarak da yoğun güç harcayan paramediklerin ve ambulanslarda görev yapan sağlık personelinin, mali, sosyal ve özlük haklarında iyileştirmeler yapılmalıdır. Mesleklerini yapmak isteyen Paramedik bölümü mezunlarının hastane öncesi acil sağlık hizmetlerinde var olan Paramedik ihtiyacı giderilmesi yönünde istihdam edilmeli, Acil Tıp Teknisyeni (ATT) 'lerin ise yapılacak unvan değişikliği sınavıyla bu alanda istihdam edilmelerinin önü açılarak sisteme kazandırılmalıdır. Sağlık-Sen olarak her konuda olduğu gibi bu konunun takipçisi olacağımızı ve sorunlarının çözümü noktasında mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi bir kez daha ifade ediyor, paramediklerimizin, 22 Aralık Paramedikler Günü'nü kutluyoruz."
(OA-OA-Y)

24.12.2012 11:00:33 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT