1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sağlık İl Müdürü Ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterinden Memur-sen'e Ziyaret

Sağlık İl Müdürü Ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterinden Memur-sen'e Ziyaret

Sağlık İl Müdürü Ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterinden Memur-sene Ziyaret
A+A-

Bayburt İl Sağlık Müdürü Dr. Zülkarni Özbek, Kamu Hastaneler Genel Sekreteri Dr. Hulki Aşır, İdari Mali İşler Daire Başkanı Fatih Turan, Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Mahmut Memiş, Sağlık-Sen ve

Bayburt İl Sağlık Müdürü Dr. Zülkarni Özbek, Kamu Hastaneler Genel Sekreteri Dr. Hulki Aşır, İdari Mali İşler Daire Başkanı Fatih Turan, Ağız ve Diş Sağlığı Başhekimi Dt. Mahmut Memiş, Sağlık-Sen ve Memur-Sen'i ziyaret etti.
Ziyarete Memur-sen il temsilcisi ve Eğitim Bir Sen şube başkanı Fikret Özbey, Sağlık-Sen Şube Başkanı Fikret Lökoğlu ve Sağlık-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, Bem Bir Sen Temsilcisi Cavit Türk, Birlik Haber Sen il temsilcisi Kemal Çetin, Toç Bir Sen il temsilcisi Cihat Parıldar, Diyanet Sen Temsilcisi İlhan Kelleci, Büro Memur-Sen Temsilcisi Hamdi Okur, Enerji-Bir-Sen temsilcisi Burhan Yıldızoğlu, Bayındır-Memur-Sen il temsilcisi İdris Altınay, Kültür-Memur-Sen il Temsilcisi Osman Özyurt katıldı.
Sohbet ortamında geçen ziyarette bir açıklama yapan Sağlık İl Müdürü Dr. Zülkarni Özbek, şunları söyledi; "Bilindiği üzere Sağlık Bakanlığı hem sağlık hizmetlerinin sunulmasına hem de bu hizmetleri sunan yapıya yönelik bir dönüşüm gerçekleştirmektedir. Hizmetin sunulması noktasında Aile Hekimliği sistemine geçiş, hastanelerin tek çatı altında toplanması ve tam gün yasası gibi köklü değişikliklere şahit olduk. Bu tür değişiklikler yapılırken nitelikli sağlık hizmeti hedeflenmiş ve bu anlamda başarılı bir dönüşüm gerçekleştirilmiştir. Sağlık Bakanlığımız 663 sayılı Kanun hükmünde Kararname ile bir dönüşüme daha imza atarak Merkez ve Taşra teşkilatını yeniden yapılandırdı.
Sağlık Bakanlığımız yeniden yapılandırılması sürecinde taşradaki yapılanmada görev alan tüm yöneticilerimize ve ekibine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Bu yapılanmanın özelde ilimize, genelde tüm ülkemize hayırlı olmasını diliyorum."
KAMU HASTANELERİ BİRLİKLERİ HAKKINDA ÜYELERİMİZİ BİLGİLENDİRECEĞİZ
Memur-Sen İl Temsilcisi Fikret Özbey, Memur-sen olarak bu ziyaretten memnun olduklarını belirti. Kamu Hastaneleri birlikleri ile ilgili olarak çalışanların birçok endişeye sahip olduklarını belirterek sendika olarak Hastane birlikleri hakkında, gelecekle ilgili duyulan endişeler ve sendikal anlamda yapılması gerekenler noktasında Hastane ve Ağız Diş Sağlığı çalışanları ve üyelerimizi Sağlık-Sen Başkanı Fikret Lökoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin bilgilendireceklerini ifade etti. Çalışanları her yönüyle etkileyecek olan ve çalışma şartlarında bazı değişiklikleri de beraberinde getiren Hastane Birlikleri uygulamasında çalışanların lehine olacak değişikliklerin yapılması gerektiğini belirten Özbey, aksi halde başarıdan söz etmenin mümkün olamayacağını ifade etti.
SAĞLIK SEN GERÇEK SENDİKACILIK YAPIYOR
Zor bir görevi üstlenmiş olmalarına karşın güçlü, işini bilen, tecrübeli bir ekip kurduklarını belirten ve çok çalışarak başarılı olmak istediklerini söyleyen Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hulki Aşır sözlerini şöyle sürdürdü; "Sağlık Sen üyelerinin ve çalışanlarının yanında olan, sağlık çalışanları için tam sorumluluk anlayışı içerisinde yapmış olduğu faaliyetleri geleceğe yatırım düşüncesiyle hareket eden bir sendika olarak ön plana çıkmaktadır. Bizim için çalışanların memnuniyeti önemlidir. Bu nedenle yetkiyi de almış bir sendika olarak Sağlık Sen ile birçok konuda birlikte çalışmalar yapacağız. Onlar bize yardım edecekler, biz de onların tespit ettiği sorunları çözmek için çaba sarf edeceğiz. Yeni ve çağdaş yönetim anlayışında sendikalara çok fazla iş düşmektedir. Biz Sendikaların çalışmalarını yakından takip ediyor ve onlarla iletişim içerisinde olmak istiyoruz. Bu nedenle Sağlık Sen'e ilk günden beri bizi yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyor ve ben de kendilerine her zaman haklı taleplerinde kapımızın ve 7 gün 24 saat telefonlarımızın açık olduğunu bildiriyor, Memur-Sen'e bu sıcak sohbet ortamından dolayı teşekkür ediyorum ""dedi.
(YY-AT-Y)

17.12.2012 12:52:07 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT