1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sağlık Çalışanlarından Mesai Saatlerine Tepki

Sağlık Çalışanlarından Mesai Saatlerine Tepki

Sağlık Çalışanlarından Mesai Saatlerine Tepki
A+A-

Sağlık Sen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, 8 saatlik mesai saatlerinin 9 saate çıkarıldığını belirterek bu duruma tepki gösterdi. Sağlık Sen Denizli Şubesi'ne bağlı sağlık çalışanları De

Sağlık Sen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, 8 saatlik mesai saatlerinin 9 saate çıkarıldığını belirterek bu duruma tepki gösterdi.
Sağlık Sen Denizli Şubesi'ne bağlı sağlık çalışanları Denizli Devlet Hastanesi önünde toplanarak eylem yaptı. Geçtiğimiz aylarda 8 saate düşürülen mesai saatinin bir genelgeyle tekrar 9 saate çıkarıldığını iddia eden Sağlık Sen Denizli Şube Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, "Sağlık çalışanlarına güya öğle arası izni getiren bu genelge hizmetin devamlılığının esas olduğu hastanelerde bu genelgeyi hazırlayanların hastane çalışmasından ne kadar uzak olduğunu göstermektedir. Hastanelerde çalışan hiçbir sağlık çalışanının bu izni kullanması mümkün değildir. Sağlık Sen olarak bu durumu hem protesto ediyoruz hem de bu konuda dava açtık. Dava sonucu beklenmeden sağlık çalışanlarının iş motivasyonunun artırılması ve iş verimliliğinin yükselmesi adına bu genelgenin kaldırılarak 9 saatlik mesai uygulamasına son verilmesini istiyoruz" dedi.
(EV-SK-Y)

11.01.2013 16:10:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT