• BIST

  110.248
 • ALTIN

  155,412
 • DOLAR

  3,8262
 • EURO

  4,5259
 1. HABERLER

 2. YEREL

 3. Sağlık Çalışanlarından "fazla Çalışma" Düzenlemesine Tepki Malatya
Sağlık Çalışanlarından fazla Çalışma Düzenlemesine Tepki Malatya

Sağlık Çalışanlarından "fazla Çalışma" Düzenlemesine Tepki Malatya

Malatya SES Şubesi Başkanı İbrahim Taş, fazla çalışma ücretleri ile ilgili düzenlemeyi eleştirerek, "Gece gündüz demeden 24 saat kesintisiz hizmet veren sağlık emekçileri, ne yazık ki emeğinin karşılı

A+A-
Malatya SES Şubesi Başkanı İbrahim Taş, fazla çalışma ücretleri ile ilgili düzenlemeyi eleştirerek, "Gece gündüz demeden 24 saat kesintisiz hizmet veren sağlık emekçileri, ne yazık ki emeğinin karşılığını alamamaktadır" dedi.
Beydağı Devlet Hastanesi polikliniği önünde, bir araya gelen Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) Malatya Şubesi üyeleri, fazla çalışma ücretleri ile ilgili düzenlemeyi protesto etti. Eğitim Sen üyelerinin de destek verdiği basın açıklamasını SES Malatya Şubesi Başkanı İbrahim Taş yaptı. Taş, "Gece gündüz demeden 24 saat kesintisiz hizmet veren sağlık emekçileri, ne yazık ki emeğinin karşılığını alamamaktadır. Yıllardır sağlık çalışanları döner sermaye alıyor diye temel ücretleri artırılmayarak mağdur edilmektedir. Sürekli medyada en yetkili ağızdan çalışanların ücretlerinin yüksek olduğu söylenir. Özelikle doktorlar için hayali rakamlar, en yetkili ağızlardan medyaya yansıtılmaktadır. Oysa bunlar hiçbir gerçeği yansıtmamaktadır" dedi.
(NA-OK-Y)

15.01.2013 16:56:14 TSI

HABERE YORUM KAT