1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. SAĞLIK ÇALIŞANLARINA NÖBET LİSTESİ SEMİNERİ

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA NÖBET LİSTESİ SEMİNERİ

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA NÖBET LİSTESİ SEMİNERİ
A+A-

Van Kamu Hastaneleri Birliği tarafından il ve ilçelerdeki devlet hastaneleri çalışanlarına \'nöbet.com.tr\' semineri verildi.


Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda düzenlenen seminer, İzmir Ege Doğumevi Kadın Hastalıkları Hastanesi Anestezi Teknisyeni Atilla Ayar tarafından verildi. Yaklaşık bir saat süren seminere sağlık çalışanları yoğun ilgi gösterdi. Nöbet.com.tr sisteminin, sağlık çalışanlarını nöbet yazma stresinden ve nöbet kavgalarından kurtaracağını vurgulayan Ayar, “Bir anestezi teknisyeni olarak yaşamış olduğum sorundan yola çıkarak istatistikî, adil, her çalışana eşit günlerin dağıtıldığı bir nöbet sistemi kurdum. Bu sistemde istatistiki verileri dikkate aldığımız için sağlık çalışanları arasındaki kavgayı da bitirmiş olacağız” dedi.

Sistemin nasıl çalışıldığı hakkında sağlık çalışanlarına slayt gösterisi eşliğinde bilgi veren Ayar, katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.

Seminer sonunda bir açıklamada bulunan Ayar, ilk seminerinin Van’da olmasının kendisini mutlu ettiğini belirterek, “Ben bu kadar ilgi olacağını tahmin etmemiştim. Başarılı bir seminer ve sunum verdik. Seminerlerime daha önce cesaret edemiyordum. Ama bundan sonra Türkiye’nin bütün yolları bana görünüyor. Buradan almış olduğumuz cesaretle her yere gidebilirim. Van, benim için ilk seminer yeri ama süper bir doping oldu benim için” şeklinde konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT