1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Müjdesi

Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Müjdesi

Sağlık Çalışanlarına Ek Ödeme Müjdesi
A+A-

Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı sağlık tesislerindeki personele yönelik ek ödemelerle ilgili yönetmelik dün itibariyle Resmi gazetede yayınlandı. Yönetmeliğin çalışanlar lehine bazı değiş

Türkiye Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı sağlık tesislerindeki personele yönelik ek ödemelerle ilgili yönetmelik dün itibariyle Resmi gazetede yayınlandı.
Yönetmeliğin çalışanlar lehine bazı değişikliklerle birlikte yayımlandığını açıklayan Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Yavuz Baştuğ, birlik bünyesindeki tüm sağlık çalışanlarının performanslarına yönelik ek ödemelerinin en kısa sürede yapılacağını bildirdi. Baştuğ, "Sağlık hizmetlerini geliştirmek ve daha kaliteli hizmet sunumunu teşvik etmek maksadıyla sağlık personeline ödenen ek ödemelerin oran, usul ve esaslarının belirlendiği bu yönetmeliğin zamanında yayımlanması memnuniyet vericidir. Yönetmelik 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olacağı için çalışanlar açısından herhangi mağduriyet de söz konusu olmamıştır" diye konuştu.
Yönetmeliğin tüm kamu hastaneleri birliklerine bağlı sağlık tesislerinde görev yapan memur, sözleşmeli personel ve açıktan vekil olarak atanan herkesi kapsadığını hatırlatan Baştuğ, "Ek ödemeler, sağlık personeli sağlık tesisine fiilen katkı sağladığı sürece verilebilir. İster memur, ister sözleşmeli statüsünde olsun, döner sermayeden yapılacak ek ödemenin usul ve esaslarında yönetmelikte belirlenen değerlendirme kriterleri esas alınır" dedi.
(ET-MŞ)

15.02.2013 11:17:46 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT