1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sağlık Çalışanları Kreş İstiyor

Sağlık Çalışanları Kreş İstiyor

Sağlık Çalışanları Kreş İstiyor
A+A-

Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Yünkül, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yapılması planlanan kreşin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. Gökhan Yünkül, sağlık ça

Sağlık-Sen Bursa Şubesi Başkanı Gökhan Yünkül, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yapılması planlanan kreşin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi.
Gökhan Yünkül, sağlık çalışanlarının sağlık hizmeti sunumunda gayretli ve fedakarca çalıştıklarını belirterek, başka sıkıntılarla uğraşmalarının önüne geçilmesi gerektiğini savundu. En büyük sıkıntılarından birinin çocuklarına bakacak birisini bulmak olduğunu kaydeden Yünkül, "Sağlık-Sen olarak çalışanlarımızın kreş ihtiyacını önemsiyoruz. Zor şartlar altında çalışan sağlık çalışanlarının bir de çocukları ve aileleri ile ilgili sorun yaşamaları dikkate alınmalıdır. Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Ağız ve Diş sağlığı Merkezi, Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaklaşık 2 bin 500 kamu görevlisi çalışmaktadır. Bu sayıya sözleşmeli işçileri de dahil ettiğimizde çalışan sayısı yaklaşık 4 bini geçmektedir. Bu kadar sağlık çalışanının bulunduğu bir bölgede kreş konusu ciddi bir ihtiyaç  doğurmuştur. Belli adımlar atılarak hedef belirlendi, ancak yavaş ilerliyor. Bir an önce planlamalar ışığında kreş çalışmasının tamamlanmasını istiyoruz. Biz toplu görüşmelerde kreş ihtiyacını ve kreş olmasa da maddi kreş yardımının hayata geçirilmesini talep ettik. Bundan sonrada hükümet kanadında taleplerimizin hayata geçirilmesi için gayretimiz sürecektir. Bursa'da sağlık çalışanlarımızın her zaman olduğu gibi kreş ihtiyacı anlamında da yanlarında olmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.
(OB-MŞ)

21.02.2013 13:31:41 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT