1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sağlık Çalışanları Hastane Çatısında Eylem Yapıyor

Sağlık Çalışanları Hastane Çatısında Eylem Yapıyor

Sağlık Çalışanları Hastane Çatısında Eylem Yapıyor
A+A-

Dev Sağlık-İş Sendikası üyesi bir grup, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi çatısında eylem yapıyor. 'Sendikalar Yasası'nı protesto eden eylemciler, Ankara'daki protestoda gözaltına alınan arkadaşlar

Dev Sağlık-İş Sendikası üyesi bir grup, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi çatısında eylem yapıyor. 'Sendikalar Yasası'nı protesto eden eylemciler, Ankara'daki protestoda gözaltına alınan arkadaşları serbest bırakılana kadar çatıdan inmeyeceklerini söyledi.
Ankara'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı önünde yeni 'Sendikalar Yasası'nı protesto eden Dev Sağlık-İş Sendikası üyesi gruba yapılan müdahale, İstanbul'da protesto edildi. Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde çalışan Dev Sağlık-İş Sendikası üyesi 10 kişi, hastane çatısında eylem yaptı. Hastaneye "10 bin taşeron işçinin sendika hakkı gasp edilemez. Taşerona teslim olamayacağız" yazılı dev bir pankart asan eylemciler, basın açıklaması yaparak Ankara'daki eylemde gözaltına alınan arkadaşlarının serbest bırakılmasını istedi.
Eyleme bazı hastane çalışanları ve vatandaşlar da hastane önünde slogan atarak destek verdi.
Eylemciler Ankara'daki sağlık çalışanları serbest bırakılana kadar çatıdan inmeyeceklerini söyledi. Sağlık çalışanlarının eylemi devam ediyor.
(EY-ÖFA-OK-Y)

23.01.2013 16:53:10 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT