1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sağlık Bakanlığı'ndan Sevindirici Haber

Sağlık Bakanlığı'ndan Sevindirici Haber

Sağlık Bakanlığından Sevindirici Haber
A+A-

Çapa Onkoloji Enstitüsü'nde kanser tedavisi gören çocukların suçiçeği tehlikesi için yapılan IVIG çağrısına Sağlık Bakanlığı'ndan sevindirici haber geldi. Sağlık Bakanlığı'nın bilim komisyonunda yap

Çapa Onkoloji Enstitüsü'nde kanser tedavisi gören çocukların suçiçeği tehlikesi için yapılan IVIG çağrısına Sağlık Bakanlığı'ndan sevindirici haber geldi.
Sağlık Bakanlığı'nın bilim komisyonunda yapılan görüşmelerin ardından, çocuklara IVIG kullanılma onayı verildiği açıklandı. Sağlık Bakanlığı İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu İlaç Temini Dairesi'nden yapılan açıklamada, "Çapa Onkoloji Enstitüsü'nden yapılan endikasyon dışı formlar tarafımıza ulaşmıştır. Tedavi gören 11 çocuk için IVIG onayı verilerek, ilaç kullandırılmıştır" denildi.
Çapa Onkoloji Enstitüsü'nde bir kanserli çocuğun su çiçeği olmasının ardından, tedavi gören diğer çocukların da risk altında olduğu vurgulanmıştı. Risk altındaki çocukların acil olarak Intravenous immunoglobulin (IVIG) yapılması isteğine çok kısa süre içinde onay verildi.
(ÖK-ÖK-Y)

31.01.2013 14:15:56 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT