1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sağlık Bakanlığı'ndan Sakarya'ya 5 Yeni Ambulans

Sağlık Bakanlığı'ndan Sakarya'ya 5 Yeni Ambulans

Sağlık Bakanlığından Sakaryaya 5 Yeni Ambulans
A+A-

Sağlık Bakanlığı tarafından Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 112 acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere toplam 5 adet yeni Ambulans gönderdi. Ambulanslardan biri özel donanımı ile obezite ve

Sağlık Bakanlığı tarafından Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı 112 acil sağlık hizmetlerinde kullanılmak üzere toplam 5 adet yeni Ambulans gönderdi. Ambulanslardan biri özel donanımı ile obezite ve yoğun bakım tedavisi gören hastaların nakillerinde kullanılacak.
Konuyla ilgili açıklama yapan 112 Acil Sağlık Yardım Hizmetlerinden sorumlu Sakarya İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Mustafa Ezen, "Gelen Ambulanslarımızdan bir tanesi özel donamıyla, Obezite ve Yoğun Bakım tedavisine ihtiyacı olan hastalarımızın nakillerinde hizmet verecek. Bakanlığımız tarafından Müdürlüğümüz 112 Acil Yardım Hizmeti sunmakta olan birimlerimizce kullanılmak üzere verilen 0 km Ambulanslarımız Sakarya'mızın sağlık ordusuna çok önemli bir güç katmıştır. Kazanılan bu gücün tamamını, vatandaşlarımıza daha etkin ve verimli hizmet verebilmek için kullanacağız" dedi.
Ezen, Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere tahsis edilen ambulansların tüm Sakarya halkına hayırlı olmasını diledi.
(SC-UU)

12.02.2013 14:11:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT