1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sağlık Bakanlığı'ndan 'askeriyede Kızamık Vakası' Açıklaması

Sağlık Bakanlığı'ndan 'askeriyede Kızamık Vakası' Açıklaması

Sağlık Bakanlığından askeriyede Kızamık Vakası Açıklaması
A+A-

Sağlık Bakanlığı, Kütahya'daki askeri bir birlikte bulunan iki kişide kızamık hastalığı belirtilerinin ortaya çıktığını ve askerlerin genel durumunun iyi olduğunu açıkladı. Sağlık Bakanlığı tarafınd

Sağlık Bakanlığı, Kütahya'daki askeri bir birlikte bulunan iki kişide kızamık hastalığı belirtilerinin ortaya çıktığını ve askerlerin genel durumunun iyi olduğunu açıkladı.
Sağlık Bakanlığı tarafından bugün bazı internet sitelerinde yer alan 'Kütahya Hava Er Tugayı'nda görülen kızamık hastalığı nedeniyle karantina altına alındığı' haberlerine ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Kütahya'daki askeri bir birlikte bulunan iki kişide kızamık hastalığı belirtileri ortaya çıkmış ve alınan numuneler Ulusal Referans Laboratuarımızda incelenerek vakaların kızamık hastası oldukları 11 Ocak 2013 tarihinde teyit edilmiştir. Hastalığın yayılımını engellemek amacıyla birlikteki personel kızamık aşısıyla aşılanmaya başlanmıştır. Halen hastalığın kuluçka döneminde olduğu, hastalık belirtilerinin ortaya çıkmamış kişilerin olabileceği düşünülerek tedbir amaçlı birlik gözetim altına alınmıştır. İki hafta süresince bu gözlemin devam etmesi kararlaştırılmıştır. Askerlerimizin genel durumu iyi olup, endişe verici herhangi bir husus söz konusu değildir" denildi.
(PS-CC-Y)

11.01.2013 17:15:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT