1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "cilvegözü Sınır Kapısındaki Patlamada Yaralanan 15 Kişinin Durumu Ciddi"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "cilvegözü Sınır Kapısındaki Patlamada Yaralanan 15 Kişinin Durumu Ciddi"

Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: cilvegözü Sınır Kapısındaki Patlamada Yaralanan 15 Kişinin Durumu Ciddi
A+A-

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hatay'da dün meydana gelen bombalı saldırıda yaralanan 15 kişinin durumlarının ağır olduğunu belirterek, "Daha güçlü bir sağlık merkezi gerekiyorsa tüm acil hizmetler

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Hatay'da dün meydana gelen bombalı saldırıda yaralanan 15 kişinin durumlarının ağır olduğunu belirterek, "Daha güçlü bir sağlık merkezi gerekiyorsa tüm acil hizmetler ve uçak ambulansımızla transfere de hazırız. Saat saat takiplerini yapıyoruz" dedi.
Bakan Müezzinoğlu, Meclis'te gazetecilerin Hatay Cilvegözü Sınır Kapısı'nda dün meydana gelen bombalı saldırıda yaralananların durumuna ilişkin sorularını cevaplandırdı. Müezzinoğlu, "Şu anda yaralılarımızın büyük çoğunluğu ağır yaralı. Taburcu olacak pozisyonda yaralımız yok. Daha güçlü bir sağlık merkezi gerekiyorsa tüm acil hizmetler ve uçak ambulansımızla transfere de hazırız. Arkadaşlarımız takip ediyor, şu anda olağanüstü bir sıkıntı yok" dedi. Ankara ya da İstanbul'a sevk edilecek yaralı olup olmadığının sorulması üzerine Müezzinoğlu, "Şu anda yok. Ama biz o hazırlıkları yaptık. Şu anda 15 hastamız var. Onların hemen hemen tamamının durumu ciddi, saat saat takiplerini yapıyoruz" dedi.
(ÖK-ÖK-Y)

12.02.2013 16:01:04 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT