1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sagir'den Patriot'a Tepki

Sagir'den Patriot'a Tepki

Sagirden Patriota Tepki
A+A-

Sakarya Adalet Girişimi (SAGİR) Başörtüsü Platformu 386'ıncı basın açıklamasında Ülkemize kurulması kararlaştırılan Patriot Hava Savunma Sistemi'ne tepki gösterdi. Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) ön

Sakarya Adalet Girişimi (SAGİR) Başörtüsü Platformu 386'ıncı basın açıklamasında Ülkemize kurulması kararlaştırılan Patriot Hava Savunma Sistemi'ne tepki gösterdi.
Adapazarı Kültür Merkezi (AKM) önünde yapılan basın açıklamasını SAGİR adına İHV'den Faruk Akkıraç okudu. Akkıraç; "Gelecekte bölge insanlarıyla kardeşliğimizi zedeleyecek potansiyele sahip, Türkiye'nin kuzey Atlantik antlaşmasının 4'üncü Maddesi çerçevesinde NATO'dan talep ettiği ve onay verilerek kurulması kararlaştırılan Patriot Hava Savunma Sistemi'nin yerleştirilmesi süreci kamuoyunun bütün tepkilerine rağmen başlatılmıştır. Kahramanmaraş, Adana ve Gaziantep'e yerleştirilecek sistem ile NATO kuvvetleri, son derece hassas bir zamanda hassas bir bölgenin jeostrajik kontrolünü de ele geçirme imkanına kavuşacaktır. Bu konuşlandırmanın, her ne kadar Suriye'de halen devam etmekte olan çatışmalardan kaynaklı risklere karşı savunma amaçlı olduğu Türkiye hükümetinin resmi kaynaklarınca belirtilse de sürecin bizahiti kendisi ve olası sonuçları son derece sorunludur. Suriye meselesinde, mevcut rejimin zalimliğinin ve bu zulme açık ya da suskun kalmak suretiyle destek verenleri kınıyor, emperyal bir müdahale ortamı ve zeminine de karşı çıkıyoruz. Son derece tehlikeli bir süreç inşa etme potansiyeli barındıran NATO'nun Türkiye topraklarından kuracağı Patriot sisteminin karşısında ilkesel duruşumuzun bir kez daha vurgulayarak tüm kamuoyunu bu mesele karşısında duyarlılığa davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.
Basın açıklamasının ardından Grup olaysız şekilde dağıldı.
(BCT-BCT)

26.01.2013 14:15:43 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT