1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sağır Ve Dilsizi Dolandırmaya 2 Yıl 1 Ay Hapis

Sağır Ve Dilsizi Dolandırmaya 2 Yıl 1 Ay Hapis

Sağır Ve Dilsizi Dolandırmaya 2 Yıl 1 Ay Hapis
A+A-

Samsun'da sağır ve dilsiz olan bir şahsı evlendirme vaadiyle bankadan özürlü maaşını çekip dolandırdığı iddia edilen sağır ve dilsiz şahıs, yargılandığı mahkeme tarafından 2 yıl 1 ay hapis cezasına ça

Samsun'da sağır ve dilsiz olan bir şahsı evlendirme vaadiyle bankadan özürlü maaşını çekip dolandırdığı iddia edilen sağır ve dilsiz şahıs, yargılandığı mahkeme tarafından 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Edinilen bilgiye göre, İlkadım ilçesi Anadolu Mahallesi'nde ikamet eden sağır ve dilsiz olup aynı zamanda zeka geriliği bulunduğu ileri sürülen U.Y.'ye (40), bakıma muhtaç ve özürlü olmasından dolayı bağlanan maaşı alması için ablası Y.Y.(42) mahkeme kararıyla vasi tayin edildi. Söz konusu maaşı her defasından PTT şubesinden çeken abla Y.Y., paranın çekildiğini fark edince durumu yetkililere haber verdi. Yapılan araştırma sonucu sağır ve dilsiz olan U.Z.'nin (42), yanına U.Y.'yi alarak maaşı çektirdiği ve 800 lira parayı aldığı ortaya çıktı. Şikayet üzerine U.Z. hakkında 'dolandırıcılık' suçundan dava açıldı. Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davada, mağdur ve sanığın ifadeleri sağır ve dilsiz tercümanı yardımıyla alındı. U.Z., suçlamaları kabul etmedi. Tutuksuz olarak yargılanan U.Z., 2 yıl 1 ay hapis, bin lira da adli para cezasına çarptırıldı.
(MAY-SLH-Y)

12.02.2013 16:24:37 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT