1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Sağanak Yağış Ve Lodos, Tire'yi Esir Aldı

Sağanak Yağış Ve Lodos, Tire'yi Esir Aldı

Sağanak Yağış Ve Lodos, Tireyi Esir Aldı
A+A-

Tire'de akşam saatlerinde etkisini gösteren şiddetli lodos ve sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Soğuk geçen haftanın ardından, sıcaklığın 13 dereceye kadar yükseldiği Tire'de, akşam saatlerinde

Tire'de akşam saatlerinde etkisini gösteren şiddetli lodos ve sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi.
Soğuk geçen haftanın ardından, sıcaklığın 13 dereceye kadar yükseldiği Tire'de, akşam saatlerinde etkili olan lodosun hızı zaman zaman saatte 40 kilometreyi buldu. Şiddetli fırtına ile birlikte dolu ve sağanak yağmurun yaşandığı ilçede, Ketenci Mahallesi Ağa Sokak'ta müstakil bir evin çatısında bulunan güneş enerji sistemi ve su deposu rüzgarın şiddetine dayanamayarak, bağlı olduğu betondan koptu ve sokağa uçtu. Çatıdan devrilen güneş enerjisi sistemi, sokakta bulunan elektrik tellerini de kopardı. Olayda şans eseri can kaybı ya da yaralanma yaşanmazken, gürültüyle panik yaşayan mahalle sakinleri hemen polisi ve TEDAŞ'ı aradı. Olay yerine kısa sürede gelen polis ekipleri önlem alırken, TEDAŞ'a bağlı arıza ekipleri de tedbir amaçlı elektrikleri kesti. Elektrikler, kopan tellerin onarılmasının ardından yaklaşık yarım saat sonra yeniden verildi.
Fırtına ve sağanak yağışla birlikte yer yer elektrik kesintileri yaşanan Tire'de, büyük bir ağaç da fırtınanın şiddetine dayanamayarak yola devrildi. Atatürk Caddesi'ne Ulu Cami yakınında devrilen ağaç, Tire Belediyesi ekipleri tarafından kısa sürede yoldan kaldırıldı.
(YFŞ-ERG-Y)

17.01.2013 14:03:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT