1. HABERLER

  2. Safranbolu Belediyesinden Hayır Çarşısı

Safranbolu Belediyesinden Hayır Çarşısı

Safranbolu Belediyesinden Hayır Çarşısı
A+A-

Safranbolu Belediyesi, hayır çarşısı kurarak yardıma muhtaç aileleri giydirecek. Safranbolu Belediyesi Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) Koordinatörü Hacı Sağlam, kurdukları hayır çarşısı

Safranbolu Belediyesi, hayır çarşısı kurarak yardıma muhtaç aileleri giydirecek.
Safranbolu Belediyesi Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) Koordinatörü Hacı Sağlam, kurdukları hayır çarşısının amacının veren el ile alan eli buluşturan yer olduğunu söyledi. Hayır çarşısının Safranbolu Belediyesi'ne ait olduğunu anlatan Sağlam, "Kendi üretimimiz olan ürünleri, mağazalardan bağışlanan, evde kullanılmış tamir görmesi gereken ürünleri ihtiyaç sahibi insanlara ulaştırmayı hedefliyoruz. Belli dönemlerde sıfır elbise ve elden geçmiş ürünleri ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. Bunu da kurulan komisyonca belirlenen yardıma muhtaç ailelere yapacağız. Şu an için giyim ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Fiili olarak bu işe başlamadık. Nasip olursa önümüzdeki hafta bu işe başlayacağız. Maliyeti halkımıza ait olduğu için ne kadar kişi gelirse o kadar dağıtım olacak. Mümkün olduğunca herkese ulaşmayı hedefliyoruz" dedi.
Hacı Sağlam, belediyenin kurduğu SAKEM'in sadece var olan kültürleri değil unutulmaya yüz tutmuş mutfak kültürü ile birlikte giyim kültürünü yaşatmaya çalıştığını belirterek şöyle konuştu: "Belediye başkanımızın Safranbolu'da yeni doğan bebeklere hediye olarak götürmüş olduğu kendi ürünlerimiz de var. Burada bebek ürünlerimizi dahi kendimiz dikiyoruz. Bunların yanı sıra Amerika'da bir Safranbolu Evi ve caddesi düzenlenmiş. Burada Safranbolu kültürünü yansıtan kıyafetleri direk Amerika'ya gönderip bu kültürü orada da yaşatmaya çalışacağız."
(YE-HO-Y)

06.02.2013 17:59:58 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT