1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Sabri Abi: Her Hareketimiz KCK'ya Bağlanılıyor

Sabri Abi: Her Hareketimiz KCK'ya Bağlanılıyor

Sabri Abi: Her Hareketimiz KCKya Bağlanılıyor
A+A-

Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi, KCK operasyonları kapsamında tutuklanan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya’nın hiçbir suçu olmadığını söyleyerek, “Şu an sizinle konuşuyorum. Benim bu konuşmalarım KCK adı altında tutuklanma nedeni olabilir” dedi.


Barış ve Demokrasi Partili (BDP) Belediye Başkan Vekili Sabri Abi, Bekir Kaya’nın hiçbir suçu olmadığını savunarak, “Sonuç itibarıyla siyasi bir partiden belediye başkanı seçilmiş ve hizmet veriyor. Van’ı ele alırsak, gerçekten bu hizmetler bu kadar hızlı gitmeseydi Bekir Başkan cezaevinde olmazdı. Şu an sizinle konuşuyorum, benim bu konuşmalarım KCK adı altında tutuklanma nedenim olabilir. Bir siyasi partinin temsilcileriyiz. Bu siyasi parti diğer siyasi partilerle eşdeğerdir ama bizlere KCK adı altında operasyonlar yapılıyor. Basın açıklamasına katılıyorsun, KCK adı altında yorumlanıyor. Nevruz Bayramı var, bütün dünya kutluyor. Katılıyorsun, KCK adı altında değerlendiriliyor. Bu KCK’nın ne olduğunu biz de bilmiyoruz. Artık öyle olmuş ki, her Kürtçe konuşan bir KCK’lıdır. Maalesef KCK’nın ne olduğunu bilmiyoruz. Kendileri de biliyor ki KCK Başkanı Murat Karayılan’dır. Kendisi de Kandil’dedir. Orası nere, belediye başkanı nere? Bunlar hep böyle değerlendiriliyor. İsterlerse şu anda size ifade ettiğim kelimelerle bana bir suç teşkil edebilirler” ifadelerini kullandı.

"GERÇEKTEN İNSANLARA VERİLECEK MALZEMELER DEĞİLDİ”
Son yapılan KCK operasyonu kapsamında belediyeye ait depolarda bulunan malzemelere de açıklık getiren Sabri Abi, “Belediyeye ait depolarda malzeme bulundu. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü o malzemelerin ne olduğunu biliyor. Deprem döneminde Türkiye genelinde kim ne bulduysa eski yırtık gönderdi. 20-30 TIR bu şekilde malzeme geldi. Bu malzemeleri bir ara dağıtmaya başladık, mahallelerden küfür de aldık. Şu anda Afet ve Acil Durum Müdürlüğü olayı tespit ediyor. İmha edilecek malzemelerdir. Operasyonda ayrı değerlendirildi. Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 'O malzemelerin imha edilmesi gerekir' yönünde rapor verdi. Gerçekten insanlara verilecek malzemeler değildi. Tabii ayrı değerlendirildi” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT