1. HABERLER

  2. Sabıkalı Babanın İş Feryadı

Sabıkalı Babanın İş Feryadı

Sabıkalı Babanın İş Feryadı
A+A-

Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yaşayan ve sabıkalı olması nedeniyle 1 yıldır iş bulamayan İdris Dağ, kendisine uzanacak bir yardım elini bekliyor. 10 ay önce Afyonkarahisar Açık Ceza İnfaz Ku

Afyonkarahisar'ın Sultandağı ilçesinde yaşayan ve sabıkalı olması nedeniyle 1 yıldır iş bulamayan İdris Dağ, kendisine uzanacak bir yardım elini bekliyor.
10 ay önce Afyonkarahisar Açık Ceza İnfaz Kurumu'ndan tahliye olan İdris Dağ, bir yıla yakın süredir iş aradığını fakat sabıkalı olduğu gerekçesi ile iş başvurusu yaptığı her kapının yüzüne kapandığını söyledi. İşsizliğin beraberinde sosyal sıkıntıları da getirdiğini ifade eden Dağ, ekonomik sıkıntılardan dolayı aile düzeninin de bozulduğunu belirterek, eşinden çocuklarından 3 aydır ayrı yaşadığını kaydetti.
Tek isteğinin düzenli bir iş ve ailesi ile birlikte yaşamak olduğunu belirten Dağ, "Sultandağı ilçesinde kendi ailemin yanında çocuklarımla kalıyordum. Eve ekmek götüremediğim için öz ailemde bizi bir süre sonra istememeye başladı. Çocuklarımı eşimin yanına Tunceli'ye gönderdim. Düzenli bir işim olursa ailemi yanıma alabilirim. Hayırseverlerden bir iş istiyorum. Çocuklarım babasız büyümesin" diye konuştu.
(GC-ÖK-Y)

27.01.2013 17:07:26 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT