1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Saadet Partisi'nin Yeni İl Başkanı İlhan Göreve Başladı

Saadet Partisi'nin Yeni İl Başkanı İlhan Göreve Başladı

Saadet Partisinin Yeni İl Başkanı İlhan Göreve Başladı
A+A-

Saadet Partisi Van İl Başkanlığı görevini yürüten Necip Yavuzer’in sağlık sorunları nedeniyle ayrılması sonucu yerine Özay İlhan getirildi.


Parti binasında düzenlenen basın açıklamasında yeni görev değişikliği ile ilgili bilgiler verildi. Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Fetullah Erbaş, Necip Yavuzer’e yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti. Yavuzer’in tamamen ayrılmadığını, farklı mevkilerde milli görüşe olan sevdasını yürüteceğini anlatan Erbaş, “Bu bir görev değişimidir. Yeni gelenlerde inşallah daha heyecanlı bir şekilde önümüzü açarlar. Ben partimiz adına bunun hayırlı olmasını diliyorum” dedi.


Görevinden ayrılan Necip Yavuzer ise, bunun tamamen bir görev değişimi olduğunu, kimsenin bunun altında bir şey aramasının doğru olmayacağını belirtti. Tamamen dava bilinci ile hareket ettiklerini ve bu süreç içerisinde emperyalist ve siyonizmin önlerine çıktığını anlatan Yavuzer, “Aynı bilinçle aynı şevkle görev farkı gözetmeksizin elimizden gelen her türlü imkanı sunacağız. Bu dava için sürekli çalışacağız” ifadelerini kullandı.


\"\"

Yeni başkan Özay İlhan da, verilen görevden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bu davayı anlatmak boynumun borcudur, doğru siyaset yapacağız. Önümüzde iki önemli seçim var. Bunlara çok iyi hazırlanıp köy köy, kasaba kasaba gezip anlatacağız. Doğru ne ise onun yanında olacağız yanlışında karşısında olacağız” dedi.


Yapılan konuşmaların ardından Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi Fetullah Erbaş, Yavuzer ve İlhan kutlayarak yeni görevlerinden başarılar diledi. Erbaş ardından İlhan’ın yakasına parti rozetini taktı.

A+A-

HABERE YORUM KAT