1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. SAADET PARTİSİ’NDEN MİTİNGE DAVET

SAADET PARTİSİ’NDEN MİTİNGE DAVET

SAADET PARTİSİ’NDEN MİTİNGE DAVET
A+A-

Saadet Partisi Van İl Başkanı Necip Yavuzer, 20 Ocak 2013 tarihinde Patriot füzelerinin Türkiye’ye giriş yapacağı İskenderun’da ‘Patriotlar Gelmesin, Biz Geliyoruz” sloganı ile düzenlenecek olan mitinge vatandaşların katılım göstermelerini beklediklerini


Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Necip Yavuzer, Siyonizm’in öncü gücü olan ABD'nin vesayeti altında yapılanları halka duyurmak amacı ile bugüne kadar birçok miting tertiplediklerini belirtti. İlkini 2011 yılının Ramazan ayında İstanbul Kadıköy Meydanı’nda ‘Zalimlere Lanet Mitingi’ni gerçekleştirdiklerini vurgulayan Yavuzer, “İkinci mitingimizi Gebze’de, üçüncü mitingimizi yine Kadıköy meydanında, dördüncü mitingimizi 5 Ocak 2013’te Gaziantep’te gerçekleştirdik. Şimdiki mitingimizi de 20 Ocak 2013 Pazar günü saat 12.30 da İskenderun'un Sahil Anıt Meydanı’nda yapacağız. Arap Baharı'nın ardından İslam coğrafyası tarihte eşi benzeri görülmemiş işgal, zulüm ve katliamlarla karşı karşıyadır. Filistin, Suriye, Irak, Afganistan, Sudan, Arakan ve daha nice Müslüman coğrafyasında işgaller, zulümler artarak devam etmektedir. Görüyoruz ki, ırkçı emperyalizm Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında 22 İslam ülkesinin sınırlarının değiştirilmesi ve işgal planını adım adım tatbik etmektedir. Hiç şüphesiz bu işgal ve talan sürecinin hedefi İran'dan sonra Türkiye olacaktır. Bölgemiz büyük bir savaşın eşiğine getirilmiştir. Ülkemizin aynı zamanda NATO toprağı olduğu bahanesi ile Malatya'ya füze kalkanı yerleştirilmesi, başta Kahramanmaraş olmak üzere bazı illerimize Patrıot füzelerinin yerleştirilmesi, ülkemizde 28 NATO üssünün bulunması, silahlı kuvvetlerimizin Bürüksel’deki NATO karargâhına bağlanması ve bu gerekçe ile yabancı ülke askerlerini ülkemize gelmeleri, NATO ve ABD olmak üzere, bazı ülkelerin en üst düzey istihbarat ve askeri yetkililerinin ülkemizi adeta mesken tutmaları, yukarıda zikrettiğimiz endişelerimizi kuvvetlendirmektedir" dedi.


Türkiye ve İslam dünyası üzerinde oynanan bu kirli oyunu halka göstermek, engellemeye çalışmak ve güçlü kamuoyu baskısı oluşturmak için 20 Ocak 2013 Pazar günü saat 12.30 da Patriot füzelerinin giriş yapacağı İskenderun’da Patriotlar Gelmesin, Biz Geliyoruz” demek için buluşacaklarını belirten Yavuzer "Bu buluşmada milletimizin göstereceği onurlu ve kararlı tavır, yetki ve sorumluluk sahibi yöneticilerin, egemenliğimizi ve bağımsızlığımızı zedeleyici olarak aldıkları bu kararları tekrar gözden geçirmelerine vesile olacaktır. Böylesine hassas bir konu karşısında halkımızın bu mitinge katılacağını ümit ediyoruz” diye belirtti.

A+A-

HABERE YORUM KAT