1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Saadet Partisi'nden İMO'ya Ziyaret

Saadet Partisi'nden İMO'ya Ziyaret

Saadet Partisi'nden İMO'ya Ziyaret
A+A-

Saadet Partisi (SP) Van il Başkanı Özay İlhan ve yönetim kurulu üyeleri, İnşaat Mühendisleri Odası’ nı (İMO) ziyaret etti.


İl Başkan Yardımcısı M. Necip Yavuzer ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyetle İMO Van Şube Başkanı Kamuran Turgut’u ziyaret eden SP Van İl Başkanı Özay İlhan, ildeki inşaat mühendisleri ve inşaat sektörünün sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu. 2011 de ilde yaşanan depremlerin ardından Van'ın imar planının bir türlü tamamlanmadığını ve inşaat sektörünün durma noktasına geldiğini ifade eden Van İMO Başkanı Kamuran Turgut, “Seçim öncesinde ilin imarıyla ilgili sorunların çözümü için bir kitapçık hazırlayıp Büyükşehir Belediye Başkan adaylarını takdim ettik. İlin imar planındaki çarpıklıkların düzeltilmesi içinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gerekli düzeltmeleri gönderdik. İlimizde birçok meslektaşlarımız, inşaat sektörünün durma noktasına gelmesinden dolayı başka illere gitti ve inşaat sektöründen geçimini sağlayanların çoğu mağdur oldu” dedi.


İnşaat sektörünün ilin ekonomisinde lokomotif görevi gördüğünü belirten SP Van İl Başkanı Özay İlhan ise, “İmar probleminin ivedilikle çözülmesi, bakanlık ve belediye arasında gelgitler yasayan imar planının kimseyi mağdur etmeden Büyükşehre yakışır bir durumda tamamlanması, kentin yeni ve yaşanabilir bir şekilde imar edilmesi için tarafların imar planını tamamlaması gerekiyor. Van'ın imar sorununun çözümünün aynı zamanda ilimizdeki işsizliğin ve ekonomik anlamdaki sıkıntıların çözümündeki en önemli etkendir. Bakanlık yetkililerine ve Büyükşehir Belediyesi’ne bu konuda acilen imar planını tamamlama çağrısında bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.


İmar planı konusunda yapmış olduğu çalışmalar ve gösterdikleri çabadan dolayı İMO Başkan ve yönetimine teşekkür eden SP heyeti daha sonra buradan ayrıldı.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT