1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Rüya Projeye Start Veriliyor

Rüya Projeye Start Veriliyor

Rüya Projeye Start Veriliyor
A+A-

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, rüya proje olarak nitelendirilen Sakarya Park projesinde kullanılacak kredinin Ocak ayı Meclis Toplantısı'nda görüşüleceğini açıkladı. Tura

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, rüya proje olarak nitelendirilen Sakarya Park projesinde kullanılacak kredinin Ocak ayı Meclis Toplantısı'nda görüşüleceğini açıkladı. Turan, "Şehrimize büyük prestij kazandıracak Sakarya Park 1. Etap çalışmasında kullanılmak üzere 15 milyon TL kredi almak için meclisimizden yetki talep edeceğiz" dedi.
İki köprü arasında Sakarya Nehri etrafında hayata geçirilmesi planlanan Sakarya Park Projesinin startı verildi. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tarafından açıklanan proje kamuoyunun büyük beğenisini kazanmıştı. Etap etap hayata geçirilecek projenin 1. etabında kullanılmak üzere Sakarya Büyükşehir Belediyesi 15 milyon TL kredi temin etmek için 14 Ocak Pazartesi günü gerçekleşecek Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nda yetki talep edecek.
Sakarya Nehri Kıyısı 1. etap Rekreasyon Alanı Projesi hakkında açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, "Sakarya Nehri'ni şehrimizle bütünleştirecek olan ve rüya proje olarak nitelendirilen Sakarya Park'ın detaylarını Büyükşehir Belediye Başkanımız "Hizmet Dolu 1364 gün" toplantısında açıklamıştı. Proje kapsamında 120 dönüm alan üzerine inşa edilecek 1. etap çalışmalarına başladık. Bu kapsamda Rekreasyon Projesi'nde kullanılmak üzere İller Bankası'ndan 15 milyon TL kredi alınması ve bu krediye ait işlemlerin yürütülmesi için Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve encümene yetki verilmesini içeren 39. madde Meclis'te görüşülecek" diye konuştu. İlk etabı 120 dönümden oluşan Sakarya Park Projesi'nde spor alanları, restoranlar, su sporları tesisleri, yürüyüş yolları, piknik ile gezi alanları yer alacak.
(RKO-RKO)

10.01.2013 15:19:44 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT